Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Etimesgut Yapı Bazaar yarın bitiyor!

Müteahhitler Derneği tarafından düzenlenen 2. Yapı Malzemeleri İnşaat Dekorasyon ve Emlak Günleri-Yapı Bazaar 4 Mayıs tarihinde açılmıştı, yarın sona eriyor..


Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, "Bu fuar, Anadolu Günleri Festivali gibi yıllarca devam etmeli" dedi. 


Türk Beyleri Kent Meydam'nda Etimesgut Belediyesi, Birleşik İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (BİMFED) Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSLAD) ve Etimesgut İnşaat 


Müteahhitler Derneği tarafından düzenlenen 2. Yapı Malzemeleri İnşaat Dekorasyon ve Emlak Günleri-Yapı Bazaar 4 Mayıs tarihinde açılmıştı.


PROJELER DE SERGİLENİYOR 

Açılışa Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, Etimesgut Belediye Başkam Enver Demirel,  Ankara  Sanayi Odası (ASO) Başkam Nurettin Özdebir, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkam Gürsel Baran, BİMFED Başkam Mustafa Şahin, Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Başkanı Veli Santoprak, inşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkam Tahir Tellioğlu, milletvekilleri, sektör temsilcileri, iş adamı ve sanayiciler katıldı. 


İnşaat, yapı ve dekorasyona dair birçok ürünün sergilendiği fuarda yeni projeler de tanıtılıyor. Örnek dairelerden yatırım bekleyen arsalara kadar projeler ziyaretçilerini bekliyor. 


BAŞARISI KATLANARAK ARTACAK 

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran açılış konuşmasında inşaat sektörünün dünya ve Türkiye üzerinde ana eksende yer aldığını ifade ederek, "Bizim yüksek oranlı-istikrarlı büyüme ve istihdam yaratma ihtiyacımız inşaat sektörünün önemini büyütüyor. Sektör sadece bina değil ülkemizin geleceğini inşa ediyor'' dedi. 


Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ise yapı fuarının Etimesgut'ta yapılmasının doğru oluğunu belirterek "Bakınız 1999 yılında başlattığımız Anadolu günleri festivalimizi uluslararası boyuta taşıdık; her yıl daha da zenginleştirerek devam ettiriyoruz. Son 2 yıldır terör nedeniyle yapamadık. İnşallah bu yıl gerçekleştireceğiz'' diye konuştu.Hürriyet Ankara Ek