Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

European Property Awards

Avrupa Gayrimenkul Ödülleri olarak bilinen yarışmadır. European Property Awards, Türk inşaat firmaları tarafından çok önemsenmektedir. 2013'te 37 Türk şirketi bu ödülün sahibi oldu.European Property Awards
European Property Awards (Avrupa Gayrimenkul Ödülleri)European Property Awards’ın (Avrupa Gayrimenkul Ödülleri) önemi nedir?Ödül, Avrupa'daki ticari ve konut alanında yapılan projelere veriliyor. Bu bölgede en fazla puan alan projelere otomatik olarak International Property Awards (Uluslarası Gayrimenkul Ödülleri)'e katılma şansı tanınıyor.

Dünyanın en saygın gayrimenkul ödülllerinden biri kabul edilen International Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri)'nin bölgesel yarışması olan Arupa Gayrimenkul Ödülleri, uluslararası jüri kurulu aracılığıyla bugünün ve geleceğin en iyi yapılarını seçiyor.European Property Awards 2013 nerede yapıldı?İngiltere'nin başkenti Londra'da, Avrupa'nın en iyi gayrimenkul projelerinin seçildiği ödül töreninde, bu yıl en iyi mimari, gayrimenkul, iç tasarım ve yapı geliştirme kategorilerinde Türkiye'den 37 firma ödüle layık görüldü...

24 Eylül 2013 tarihinde Londra'daki Grosvenor Hotel 'da düzenlenen gecede, 26 Avrupa ülkesinden yüzlerce proje ödül için yarışırken,Türkiye tüm kategorilerdeki projelerde en fazla ödül alan ülke rekoru kırdı.European Property Awards 2013’te en çok ödül alan Türk firma ve projeleri hangileri?Viatrans A.Ş. - Meydanbey Ortak Girişimi'nin İstanbul Mecidiyeköy'de 2015 sonunda hayata geçireceği Quasar İstanbul Karma Projesine 7 dalda ödüle layık görüldü. Güralla Yapı'nın İstanbul Kartal'daki Lapis Han ticari ofis projesi de en iyi ofis geliştirme dalında ödülün sahibi oldu.


Törende DAP Yapı, Vazo Towers, Dalga Towers, Maltepe Royal Centre ve Dragos Royal Centre adlı 4 projesi ile toplam 9 farklı kategoride ödül alırken ÖZAK GYO A.Ş Bulvar 216 projesi ile 5 farklı dalda ödüle layık görüldü.Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, ödül töreninin ardından yaptığı açıklamada, Türkiye'nin ağırlıklı olarak yer aldığı bu gecede, Quasar İstanbul olarak 7 dalda ödül almanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Qasar İstanbul Projesi hakkında bilgi veren Özkan şunları söyledi: ' Qasar İstanbul Projesi, Mecidiyeköy'de eski likör fabrikasının arazisi üzerinde geliştirdiğimiz lüks bir gayrimenkul projesidir. Projenin içersinde lüks ofis, otel ve residanslar var. Dünyaca tanınan mimarlar tarafından çizilen özel mekanlar burada Avrupa'nın en iyi tasarım, en iyi otel ve konut ödüllerine layık görüldü.


Türkiye'nin ve dünyanın ilk metalüks projesini İstanbul'da hayata geçireceklerini dile getiren Özkan, 'Quasar İstanbul, aslında adından anlaşılacağı gibi evrenin en güçlü yıldız ışığı olarak parlıyor. Bugün Londra'da da ışığımızı tüm Avrupa'ya göstermenin mutluluğunu yaşıyoruz' diye konuştu.


Gürallar Yapı ise Kartal'da gerçekleştirdiği Lapis Han adlı ticari ofis projesi ile en iyi ofis geliştirme kategorisinde ödül aldı. Gürallar Yapı Genel Müdürü Evrim Karayel, Gürallar yapı olarak büyük emek harcayarak gerçekleştirdikleri Lapis Han projesinin ödül almasından dolayı büyük memmuniyet duyduklarını belirterek lüks, konforlu ve özel projeler geliştirmeye devam edeceklerini kaydetti. Karayel, Avrupa'nın çeşitli merkezlerinde şehir otelleri inşaa etme projelerinin olduğunu dile getirdi.European Property Awards’ta ödül alan diğer firmalar nasıl haber oldu? Gönye Proje Tasarım, European Property Awards'ta Ödül Aldı (Arkitera.com, 30 Eylül 2013) 


Gönye Proje Tasarım, Loca örnek daire projesiyle “European Property Awards”ta Türkiye ve Avrupa birinciliği ödülünü aldı.


Gönye Proje Tasarım, yenilikçi projelerin davet edildiği International Property Awards organizasyonunun European Property Awards (Avrupa Emlak Ödülleri) ayağında, katıldığı kategoride çok sayıda önemli projeyi geride bırakarak birincilik ödülü kazandı.


24 Eylül 2013 akşamı Grosvenor House Hotel'de düzenlenen törende ödülünü alan Gönye Proje Tasarım, ödülün ikinci aşaması olan International Property Awards'da (Uluslararası Emlak Ödülleri) Asya, Afrika, Birleşik Krallık, Amerika ve Arap ülkelerinin ödüllü projeleriyle yarışacak.SKM Projects+ İngiltere'den 2 Ödülle Döndü (Arkitera.com, 30 Eylül 2013)


Hakan Sekmen ve Aziz Alimirzayev'in ortaklığındaki SKM Projects+ 2013 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri'nde 2 ayrı kategoride ödül aldı.


Denizbank Tarım+ projesi ile geçen yıl ödül aldığı "Retail Interior – Perakende İç Mekan' kategorisinde yine ödül kazanan SKM Projects+, bu yıl bir de kendi ofis projeleri ile katıldıkları 'Office Interior – Ofis İç Mekan' dalında ödül aldı.


Rekabetin yüksek olduğu Avrupa gayrimenkul sektöründe farklı ülkelerden birçok güçlü temsilciyi geride bırakarak 2 ayrı kategoride ödül kazanan SKM Projects+ kurucu ortağı Hakan Sekmen: "Perakende ve marka mimarisinde uzman bir firma olarak, bu dalda Denizbank projemizle '5 Star - Best Retail Interior' – 'En İyi Perakende İç Mekan' ödülünü almak bizi gururlandırdı. Ülkemizi uluslararası arenada bu şekilde temsil etmek bizim için mutluluk verici," dedi.


Avrupa Gayrimenkul Ödülleri, Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri kapsamında olup kazananlara takdim edilen ödül logosu uluslararası ölçekte kabul görmekte ve üstün hizmeti simgeliyor.