Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Evi olanlar TOKİ'den ev alabilirler mi?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından üretilen projelere belli şartlarına uygun kimseler başvurabiliyor. Peki, evi olanlar TOKİ'den ev alabilirler mi?


Kuralı satışlarda ve/veya alt gelir projelerinde, ikamet ya da nüfusa kayıtlı olma şartı aranıyor. 


Açık satışlarda ise, genel olarak ikamet ya da nüfusa kayıtlı olma şartı aranmamakta olup, projelerin durumlarına göre bu şartlar bazen uygulanabiliyor.


İlgili projelerin satış duyurularında bu bilgiler detaylı olarak yer alıyor. Peki, evi olanlar TOKİ'den ev alabilirler mi?


Evi olanlar TOKİ'den ev alabilirler mi?


Kuralı satışlarda ve/veya alt gelir projelerinde, başvuru sahibinin kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması gerekiyor. 


Açık satışlarda ise, genel olarak bu şart aranmamakta olup, projelerin durumlarına göre bazen uygulanabiliyor.


Alt gelir grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçlarını bitirip malik olunana kadar devredemiyor.


Borcu devam ederken konutunu devreden hak sahiplerinin sözleşmeleri feshediliyor. Açık satışlarda ise, genel olarak bu şart aranmamakta olup, projelerin durumlarına göre bazen uygulanabiliyor. İlgili projelerin satış duyurularında bu bilgiler detaylı olarak yer alıyor.Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016