Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Eviya Gayrimenkul

Sancaktepe’deki Egeboyu projesini yapan firmadır. Sinpaş GYO iştiraki olup, Seven Gayrimenkul Geliştirme İnşaat Taahhüt A.Ş.’nin hisselerinin alınması ile kuruldu. Genel Müdürü Seba Gacemer’dir.Eviya Gayrimenkul nasıl kuruldu?


Sinpaş GYO iştiraki olarak 40 yıl önce kurulan Eviya Gayrimenkul; Seven Gayrimenkul Geliştirme İnşaat Taahhüt A.Ş.’nin hisselerinin Sinpaş tarafından alınması ile kuruldu. Eviya Gayrimenkul’ün bugüne kadar hayata geçirdiği projesi Egeboyu’dur.


Eviya Gayrimenkul projeleri, en son çıkan deprem yönetmeliğine uygun şekilde yapılmış olup, T.S. 500 Betonarme Yapıların Tasarım ve Yapım Kuralları, 4708 sayılı Yapı Denetim Kanunu ve ilgili tüm yönetmelik hükümlerine uygun şekilde, ileri teknolojiyle üretilir. Ayrıca; radye temel sisteminin kullanıldığı projede, TSE’ye uygun yapı malzemeleri kullanılır.


Eviya Gayrimenkul

Egeboyu Kroki


Egeboyu nerededir? 


Sancaktepe’de yer alan Egeboyu projesi 113 bin 600 metrekare arsa alanına alanı üzerine konumlandırıldı.  17 blokta toplam 644 daire yer alırken, 28 ticari ünite de yapıldı. 2014 yılında konut teslimlerinin yapılacağı proje; Sabiha Gökçen Havalimanı'na 12 kilometre, TEM Otoyolu'na 1 kilometre, Şile Otoyolu'na 2 kilometre mesafede yer alıyor.


Proje kapsamında 37 adet stüdyo daire, 139 adet 1+1 daire, 148 adet 2+1 daire, 232 adet 3+1 daire, 28 adet 4+1 daire bulunuyor. Mimarisini Ege’den alan Egeboyu projesinde ayrıca 29 dükkan da yer alıyor.


Eviya Gayrimenkul

Egeboyu ProjesiEgeboyu’nda neler var?


Egeboyu projesinde Alaçatı Meydanı, Foça Meydanı, Cunda Meydanı, Asos Meydanı, Bitez Meydanı, Dalyan Meydanı bloklara yer verildi. Bunların dışında 1020 metrelik bisiklet yolu yapıldı. Ayrıca proje kapsamında Ege Çarşısı mevcut. Bu çarşı içine ise market, eczane, kuaför, terzi, restoran ve kuru temizleme dükkanları yapıldı.

  

Projeden konut sahibi olacaklar; süs havuzları, çocuk kulübü, toplantı odaları, tenis kortları, fitness merkezi, Welness SPA, yürüyüş/koşu yolları, Türk hamamı, sauna, açık/kapalı yüzme havuzu, bisiklet yolu, yoga/pilates meydanı ve çok amaçlı spor sahası gibi imkanlardan yararlanabilecek. Bunların dışında  lavanta, üzüm bağı, zeytinlik, bitki labirenti, sakız ağacı ve ıhlamur ağacı bahçelerinin yapıldığı proje en son çıkan deprem yönetmeliğine uygun bir şekilde yapıldı.


Eviya Gayrimenkul
Seba GacemerSeba Gacemer kimdir? 


Eviya Gayrimenkul Genel Müdürü Seba Gacemer, bu görevinden önce Sinpaş A.Ş’nin Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütüyordu. 


Seba Gacemer, Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra ilk iş hayatına Satış ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak başlamıştır. 1999-2007 yılları arasında ise Sinpaş Yapı Endüstrisi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdür Yardımcıs olarak görev almıştır. Seba Gacemer, evli ve 2 çocuk annesidir.


Egeboyu projesinin merkezi lokasyonlara uzaklıkları nedir?


ST. Joseph Küçük Prens İlköğretim Okuluna 2 kilometre, Özel Birikim Kolejine 1 kilometre,  Samandıra İlköğretim Okuluna 500 metre, Samandıra Lisesine 1 kilometre, Samandıra Endüstri Meslek Lisesine de 1 kilometre mesafede yer alıyor. Özel Şifa polikliniği 3 kilometre, Sultanbeyli Devlet Hastanesi 2 kilometre uzaklıkta bulunurken, EgeBoyu Şile otoyolu ve TEM otoyolu arasında yer alıyor.


Egeboyu Evleri satış fiyatı ne kadar?


Projede yer alan dairelerin 2012 yılında satışa sunulan fiyatları şöyle:


2 metrekare stüdyo daireler 149 bin 345 lira,

51 metrekare stüdyo daireler 229 bin 841 lira,

72 metrekare 1+1 daireler 226 bin 153 lira,

77 metrekare 1+1 daireler 272 bin 266 lira,

90 metrekare 2+1 daireler 299 bin 130 lira,

117 metrekarelik 2+1 daireler 446 bin 758 lira,

141 metrekarelik 3+1 daireler 423 bin 524 lira,

155 metrekarelik 3+1 daireler 697 bin 580 lira,

207 metrekare 4+1 daireler 775 bin 901 lira ile 783 bin 584 lira.


Sinpaş Grubu’nun Eviya Gayrimenkul dışındaki iştirakleri hangileridir?


-Sinpaş GYO

-Sinpaş Yapı Endüstrisi

-Seranit

-Vanucci Mutfak ve Banyo

-DEKOR’S

-Kentsel

-Mikron’s

-YAPIMEK


Eviya Gayrimenkul-Sinpaş GYO birleşiyor


Eviya Gayrimenkul Genel Müdürü Seba Gacemer tarafından 15 Nisan 2013 tarihinde yapılan yazılı açıklama şöyle; "Türkiye’nin lider gayrimenkul şirketlerinden Sinpaş GYO iştiraki olarak kurulan ve ilk projesi Ege Boyu ile İstanbul’da Ege hayatı sunan Eviya Gayrimenkul, Sinpaş GYO ile birleşiyor.

Bu birleşme %99,99 oranında Sinpaş GYO iştiraki olan Eviya’nın bilançolarını Sinpaş GYO bilançosuyla konsolide etme prosedürünü ortadan kaldıran ve tek bilançoda yönetmek kararından kaynaklanan teknik bir birleşme olup, Eviya markası, bugüne kadar sürdürdüğü faaliyetlerini mevcut iş modeli ve mevcut yönetim kadrosuyla aynı şekilde devam ettirecektir.

Eviya, kimliği olan ve özgün bir yaşam tarzı içeren, insanların “evinde iyi yaşayacağı” projeler gerçekleştirmek vizyonuyla başarısını sürdürmeye devam edecektir."
Önerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları, 3. Havalimanı