Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Evren Karaduman Pars kimdir?

2008’de Yasemin Adalı ile Lima Mimarlık Tasarım Dekorasyon İnş.San. ve Tic.Ltd.Şti. şirketini kuran Mimar Evren Karaduman Pars kimdir? Evren Karaduman Pars, hangi işlere imza attı?


Evren Karaduman Pars kimdir? Evren Karaduman Pars, 1976 yılında İstanbul'da doğdu.1999'da Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden, 2003'te “Deprem Sonrası Üretilen Kalıcı Konutlar” yüksek lisans teziyle İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım Bölümü'nden mezun oldu.


Aynı üniversitede bölüm öğrencilerine konuyla ilgili seminer dersleri verdi. 1999-2002 yıllarında Midek Mingü Mimari, İç Mimari ve Dekorasyon AŞ’de konut tasarım ve uygulama proje çizimlerinde görev aldı. 2002-2004 yılları arasında Ertunga Mimarlık-Şehircilik Ltd.Şti. firmasında otel ve hastane projelerinde; 2005’te Mob A.Ş. ile otel iç mekan projelerinde, yine 2005’te Zoom Proje Tasarım Uygulama firmasında mağaza ve hastane projeleri üzerinde çalıştı. 2006 yılında serbest çalışma hayatına atılarak konut ve mağaza gibi projelerin tasarım ve uygulamalarını yapmaya başladı. 


2008’de Yasemin Adalı ile Lima Mimarlık Tasarım Dekorasyon İnş.San. ve Tic.Ltd.Şti. şirketini kurdu. Halen şirket bünyesinde proje, tasarım, dekorasyon ve onarım-restorasyon işlerini yürütüyor.  


Eğitim ve Meslek Hayatı

Lisans Üstü İstanbul Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı (2003)

Lisans Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü (1999)

Lisans Öncesi Eğitimi F.M.V. Özel Işık Lisesi (1994)


Mimar Evren Karaduman Pars projeleri..

Bursa Ticaret Borsası (2008)