Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Eyüp Eroğlu kimdir? AK Parti Tokat Adayı 2014

Avukat. AK Parti Tokat İl Başkanı, 1977 doğumlu Eyüp Eroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Tokat’ın mevcut belediye başkanı AK Partili Adnan Çiçek’in yerine aday gösterildi.Eyüp Eroğlu kimdir? AK Parti Tokat Adayı 2014

AK Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Eyüp Eroğlu...Eyüp Eroğlu, hangi okullardan mezun oldu?


1977 yılında Tokat’ta doğdu. İlköğrenimini Tokat Cumhuriyet İlkokulunda, orta ve lise tahsilini Tokat imam hatip Lisesinde tamamladı. 1995 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Lisans öğrenimine başladı. 1999 yılında Hukuk Fakültesi eğitimini tamamladı. 2001 yılından itibaren Tokat'ta serbest avukatlık mesleğini icra etmektedir. Eyüp Eroğlu, hangi sosyal kuruluşlarda yer aldı?


Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında çalışmaları olan Eroğlu, 2007-2009 yılları arasında Tokat Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliği, Kızılay Şube yönetim kurulu üyeliği, 5 yıl boyunca Elden Ele Derneği Başkanlığı, Tokat Artova Havzası Derneği (TAHAD) yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Yine bir dönem Tokat Barosu CMK Komisyon Başkanlığı görevini yürüttü. Orta düzeyde İngilizce bilmekte olup, Evli ve 2 çocuk babasıdır.Eyüp Eroğlu, siyasete ne zaman atıldı?


Eroğlu, 21 Haziran 2009 tarihli kongrede yönetim kurulu üyesi olarak AK Parti’de göreve başladı. Yönetim Kurulu üyeliğinde seçim işlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak bugüne kadar görevine devam etti. 06 Ocak 2010 tarihi ile de görevine başladı ve aynı görevini yürütmeye devam etti. Yeni dönemde ise 29 Kasım 2013 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Tokat Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterildi.