Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Fatih Duruay kimdir?

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay kimdir? Fatih Duruay, bugüne kadar hangi işlere imza attı?


Fatih Duruay, 1963 yılında Ankara Gölbaşı’nda doğdu. İlkokulu İnönü İlkokulu’nda, orta öğrenim ve liseyi Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi’nde bitirmiş, yüksek öğrenimini ise Anadolu Üniversitesi yerel yönetimler bölümünü ön lisans olarak, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetim bölümünde lisans eğitimini ise tüm dönemlerde yüksek onur belgeleri almaya hak kazanarak tamamladı.


Lise ve yüksek öğrenim süreçleri arasında aile şirketinde uzun yıllar yöneticilik ve koordinatörlük yaptı. Mart 1993 yılında Refah Partisi İlçe Başkan Yardımcılığı ile başlayan aktif siyasi hayatına 1999 yılında Fazilet Partisi Gölbaşı İlçe Teşkilatı Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam ettirdi. Aktif siyasi hayatı içerisinde Ankara İl Genel Meclis Üyeliği (1994-1999), Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyeliği (2009-2014) görevlerinde bulundu.


Gönüllü çalışmalar ve sivil toplum faaliyetleri içinde genç yaşlardan itibaren aktif olarak bulunmuş ve bugüne değin muhtelif Sivil Toplum Kuruluşlarındaki görevlere aralıksız devam etmiştir. İmam Hatipleri Yaşatma Derneği, Gölbaşı Camileri Kurma Derneği, Şampiyon Sporcular Kulübü, Anadolu Kardeşlik Derneği, Gölbaşını Yaşatma ve Koruma Derneği, Muhafazakar Demokrat Düşünce Topluluğu katkı sunulan Sivil Toplum Kuruluşlarındandır.


Evli ve 3 çocuk babası olan Fatih Duruay, orta seviyede İngilizce bilmektedir.