Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Fatih Kesgün - Mimar

Y. Mimar Fatih Kesgün, Emek Sineması'nı üst kata taşınmasını tasarlayan mimar. Mimyapı Mimarlık İnşaat'ın kurucularından Mimar Fatih Kesgün kimdir? İşte Kesgün'ün biyografisi...


Fatih Kesgün - Mimar

Fatih Kesgün kimdir?


Fatih Kesgün nereden mezun?


Fatih Kesgün 1971 yılında Ankara’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Mimari Restorasyon Bölümü’nden mezun oldu. 2000-2003 yılları arasında Maltepe Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde öğrenim gördü. Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Fatih Kesgün, Mimyapı'yı kimlerle kurdu?


Mimyapı Mimarlık 1992 yılında mimar Şeref Kesgün, yüksek mimar Fatma Kesgün ve restoratör mimar Fatih Kesgün tarafından aile şirketi olarak kurulmuş olup, mevcut bilgi birikimi, tecrübesi ve teknik kadrosuyla bugüne kadar Türkiye genelindeki birçok projeye imza atmıştır. 


1992 yılından beri Mim Yapı bünyesinde şirket ortağı olarak serbest mimarlık çalışmalarını sürdürmektedir. Çanakkale Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu üyeliğinin yanı sıra İlke Eğitim ve Sağlık Vakfı ve Kuzey Türk-Rus Kültür Derneği üyesidir.Fatih Kesgün ve Mimyapı Mimarlık İnşaat iletişim bilgileri nelerdir?


MİMYAPI MİMARLIK İNŞAAT


Adres: BAYAR CAD. GÜLBAHAR SOK. EMNİYET SİT. 11 E D:6 İSTANBUL / KOZYATAĞI

Telefon : 0216 410 31 52

Faks : 0216 410 31 53

ePosta : info@mimyapi.com.tr

Web : mimyapi.com.tr