Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Fatih Mehmet Erkoç kimdir? – AK Parti Kahramanmaraş Adayı 2014

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı. Fatih Mehmet Erkoç, 2014 seçimlerinde ilk kez AK Parti’nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.Fatih Mehmet Erkoç kimdir? – AK Parti Kahramanmaraş Adayı 2014
AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı, AK Parti 2014 Adayı Fatih Mehmet ErkoçBaşbakan Erdoğan, Fatih Mehmet Erkoç’un adaylığını nasıl ilan etti?


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 26 Kasım 2013 tarihinde TBMM’de düzenlenen AK Parti Grup Toplantısı’nda açıkladığı belediye başkan adayları arasında Fatih Mehmet Erkoç’un adaylığını şu cümlelerle ifade etti; 


“Ve şimdi Şimdi Sütçü İmam'ın şehri diyarına gidiyoruz. Kahramanmaraş. Kahramanmaraş’ımızda gerçekten bu dönemde çok büyük hizmetleri oldu. artık büyükşehir olarak yeni bir dönem başlayacak. Merkezde belediye başkanımız Mustafa Poyraz kardeşime teşekkür ediyorum. Bu dönem bir değişime gittiğimizi kendisine söylediğimizde “Ben sizlerin belirlediği verdiği karara her zaman hazırım ve bundan sonra da nerede ne görev verilirse sonuna kadar buna hazırım” diyecek bir nezaketi ortaya koydu.”Fatih Mehmet Erkoç kendisini nasıl anlatıyor?


01.05.1974 tarihinde Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçe’sinde doğdum. Öğrenimime Kahramanmaraş Merkez Üngüt Mahallesi İlköğretim Okulunda başlayarak sırasıyla Ortaokulu, İbrahim Çalık Lisesinden mezun olarak,1992-1993 Eğitim, Öğretim Yılında eğitime başladığım, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, makine bölümünden 1997 yılında mezun oldum. Fatih Mehmet Erkoç iş hayatına nasıl atıldı?


Kahramanmaraş Merkez’de Serbest mühendislik, müşavirlik bürosu açarak iş hayatına atıldım, halen bu işle meşgul olmaktayım. Aynı zamanda Niğde Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde master’ımı tamamladım. Fatih Mehmet Erkoç siyasete ne zaman girdi?


2001 yılı Aralık ayında AK PARTİ Kahramanmaraş Merkez İlçe teşkilatının kurulması ile yönetim kurulu üyesi ve ardından Merkez İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev aldım. 3 Mayıs 2003 tarihinde yapılan Kahramanmaraş Merkez İlçe 1.Olağan Kongresinde Merkez İlçe Başkanı seçildim. Kahramanmaraş Merkez İlçe Başkanlığı görevimi 19 Ekim 2008 tarihine kadar sürdürdüm. Merkez ilçe 3 üncü olağan kongresinde. Yeniden aday olmadım. 21 Haziran 2009 tarihinde yapılan AK Parti Kahramanmaraş 3.Olağan İl Kongresinde İl Başkanı seçildim. Partimizin 1. 2. ve 3 üncü büyük kongrelerinde delege olarak görev yaptım. Evliyim. Fatih Mehmet Erkoç iletişim bilgileri nelerdir?


Adres : Yusuflar Mah. Şekerdere Cad. No : 21 Merkez/Kahramanmaraş

Telefon : 344 223 59 51

Faks :344 223 59 54

E-mail : ferkoc46@hotmail.com