Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ferda Dedeoğlu Bozkurt kimdir?

2008 yılı sonunda, Eda Dedeoğlu ile birlikte kurduğu Dedeoğlu Mimarlık Ofisi'nde çalışmalarına devam eden Mimar Ferda Dedeoglu Bozkurt kimdir? İşte Mimar Ferda Dedeoglu Bozkurt..


Ferda Dedeoğlu Bozkurt kimdir? Ferda Dedeoğlu Bozkurt, 1978'de Kayseri'de doğan Ferda Dedeoğlu, 2001 yılında Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü'nden mezun olduktan sonra, aynı üniversitede Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 


2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nde başladığı Yüksek Lisans programını 2004 yılında 19.yy Düşünsel Ortamı ve Ev konulu yüksek lisans tezi ile tamamlamıştır. 2005 yılında İstanbul'da Adnan Kazmaoğlu Mimarlık Araştırma Merkezi'nde çalışmaya başlamıştır. 


Çalıştığı süre içerisinde çeşitli projelerde görev almıştır. 2008 yılı sonunda, Eda Dedeoğlu ile birlikte kurduğu Dedeoğlu Mimarlık Ofisi'nde çalışmalarına devam etmektedir.


Dedeoğlu Mimarlık

1980 yılında Şaban Dedeoğlu tarafından kurulmuş olan Dedeoğlu İnşaat AŞ'nin bünyesinde, Ferda Dedeoğlu Bozkurt ve Eda Dedeoğlu Şahin tarafından, 2009 yılında faaliyete geçirilmiştir. 


2011'de Seda Dedeoğlu'nun katılımıyla çalışmalarına devam ederek, çeşitli mimari proje yarışmalarına girmiş ve birincilik elde etmiştir. Mimar 3 kız kardeş, konut, sosyal yapılar ve kültür yapıları gibi projelerin yanı sıra iç mekan ve mobilya tasarımı, mimari fotoğraf çekimi, gibi çeşitli alanlarda, çalışmalarını geliştirmektedir.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura