Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ferda Polat kimdir?

Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Ferda Polat kimdir? Ferda Polat, bugüne kadar hangi işlere imza attı?


Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Ferda Polat özgeçmişini şu şekilde anlatıyor: "1960 Yılında Şereflikoçhisar’da Doğdum ilk ve orta tahsilimi Şereflikoçhisar da liseyi ise Aksaray Ticaret lisesinde tamamladım. Yüksek öğrenimimi Aksaray Üniversitesi Pazarlama bölümünde  tamamladım. 


13 Yıl Şereflikoçhisar da esnaflık yaptım  daha sonra emekli oldum ve halen de Şereflikoçhisar’da esnaflığa devam ediyorum. Evli ve 3 çocuk babasıyım 14 Ağustos 2001 de kurulan Akparti’ nin Şereflikoçhisar ilçe teşkilatının kuruluşunda görev aldım. 2001-2005 tarihlerinde Akparti Şereflikoçhisar İlçe Başkan Yardımcısı olarak çalıştım. 2005 yılında atama ile Akparti Şereflikoçhisar İlçe Başkanı oldum.2006 yılında olağan kongre ile Akparti Şereflikoçhisar ilçe Başkanı seçildim. 


2006 yılından 30 mart yerel seçimlerine kadar 3 dönem Akparti Şereflikoçhisar İlçe Başkanı olarak çalıştım. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde ise Şereflikoçhisar Belediye Başkanı olarak seçildim ve Belediye Başkanlığı görevime halen devam etmekteyim."

Önerilen Bağlantılar : TOKİ Aksaray kura