Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ferroli

Isıtma ve soğutma sistemleri markasıdır. İtalya’da kurulduktan 34 yıl sonra Türkiye’ye gelmiştir. Doğalgazla ısınmanın yaygınlaşmasıyla kombileri Türkiye'de de popüler olmuştur.


Ferroli


Ferroli markası nasıl doğdu? 


Isıtma ve soğutma sistemleri markası Ferroli; 1955 yılında Dante Ferroli tarafından İtalya Verona’da da Ferroli Grubu olarak kuruldu. Endüstriyel ürünler, ev ürünlerinde, ısıtma ve havalandırmalarda üretim gerçekleştiren Ferroli,  Fransa, İspanya, Almanya, Polonya ve Çin'de üretim tesislerine sahip olan bir firmadır.


Ferroli hangi ürünleri üretmektedir? 


Kombi, kazan, kat kaloriferi, radyatör, brülör, boyler, su ısıtıcıları; klima, chiller, kondes ürünler, fancoil ve hava koşullandırma….


Ferroli Türkiye’ye ne zaman geldi?


Ferroli A.Ş., 1989 yılında Türkiye’de açıldı. İlk olarak ısıtma ve klima sektöründe hizmet verdi. İstanbul, Ankara, Konya, İzmir ve Kayseri'de bölge müdürlüğü bulunan firma, Türkiye pazarında yüzde 82’lik bir payla ısıtma grubu ürünlerinde birinci olurken, soğutma grubu ürünler yüzde 5, diğer ürünler ise yüzde 13’lük bir pay aldı.

Ferroli, ilk fabrikasını 2006 yılında Düzce’de kurdu. Türkiye’de 200 yetkili satış bayi, 520 satış noktası ve 200 teknik servisiyle hizmet vermeye devam etti. Düzce’de kurulan fabrika 2008 yılında üretime geçerek Türkiye pazarına girdi.


Dünya üzerinde Ferroli üretimi nasıldır?


Dünya üzerinde ise Ferroli’nin 6 üretim tesisi bulunmaktadır. Bunlar: İtalya, İspanya, Türkiye ve Fransa’dadır.


Ferroli’ye ait olan markalar hangileridir?


1. Bealich

2. Euroterm

3. Fer

4. Alma

5. Ferroli Isıtma ve Soğutma

6. Joannes

7. Lamborghini

8. IMA

9. Magnetic

10. Starclima

11. AGPO/Ferroli

12. Cointra

13. COLA

14. HI-Term

15. İSEA

16. RapidoÖnerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura, Anneler günü konut kampanyaları