Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Feryal Gülman kimdir?

Gülman Grup CEO’su Kemal Gülman’ın 200 milyon TL’lik tazminat talebiyle boşanma davası açan eşidir. İTÜ Mimarlık Fakültesi mezunu Feryal Gülman, iş hayatına Alarko’da başlamış; TOKİ’de çalışırken kendisinden 27 yaş büyük Kemal Gülman ile evlenmişti.



Feryal Gülman
Feryal Gülman



Feryal Gülman kimdir?



Ankara doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu Feryal Gülman İstanbul'a 7 yaşında geldi. 8 yaşındayken babasını kaybeden Feryal Gülman, bugünlerde 21 yıllık eşi olan Kemal Gülman'a açtığı boşanma davası ile gündemde.



Feryal Gülman'ın iş hayatı nerede başladı?



21 yıllık eşi Kemal Gülman ile arasında 27 yaş farkı bulunan Feryal Gülman, iş hayatına Alarko ile başladı. Daha sonraki yllarda Amerika'dan gelen Leyla Alaton ile emlak pazarlaması grubunu kurdu. Konu ile ilgili eğitimler aldı ve seminerler verdi.


Feryal Gülman 25 yaşındayken, Ankara'dan Toki Daire Başkanlığı teklifini kabul etti. 40 kişilik bir ekip yönetti. Halkalı Konuktarı, Eryaman Konutları, Ataköy 7-8. kısım Konutları gibi konutların hepsi Feryal Gülman döneminde satıldı. Feryal Gülman Ankara'da 1 yıl kaldı.


1 yıl sonunda Kemal Gülman'dan gelen evlilik teklifi ile işinden istifa etti. Evlilik teklifinden 21 gün sonra Feryal Gülman ile Kemal Gülman çifti evlendi. Çiftin Arslan isminde bir oğlu var.



Feryal - Kemal Gülman çifti neden boşanıyor?



Gülman Group’un patronu 74 yaşındaki Kemal Gülman, 21 yıllık eşi 47 yaşındaki Feryal Gülman'ın açtığı boşanma davası ile boşanıyor. Feryal Gülman, boşanma dilekçesinde "onur kırıcı sadakatsizlik ve zina”yı gerekçe olarak gösterdi.


Feryal Gülman, eşinin ihaneti nedeniyle davada kendisinden 200 milyon TL manevi tazminat ve aylık 225 bin TL nafaka talebinde bulunuyor. Feryal Gülman, aylık nafakanın 200 bin TL'sini kendi için; 25 bin TL'sini ise oğlu Arslan için istediğini belirtti.


Feryal Gülman, kısa zaman önce bir magazin basınına bir röportaj verdi. Röportajda kendisine yöneltilen "Eşiniz sizi aldatsa ne yaparsınız?" sorusunu, “Aynı gün ondan ayrılırım. Üzerinde hiç düşünmeden o gün bitiririm. Böyle bir şey benim için kabul edilemez” şeklinde yanıtlamıştı.



Feryal Gülman, sosyal medyada nasıl anılıyor?



İşte Ekşi Sözlük’te Feryal Gülman hakkında yazılan bazı cümleler; 


- devlet planlama teşkilatı'nda çalışan bir devlet memuruyken, kendinden 20 yaş büyük kemal gülman ile tanışıp evlenerek, sosyeteye girmiş olan, şu anda ev kadınlığı yapan hanım..... 24.02.2007 20:37 tktk


- okan bayülgen sade vatandaş programına, konuk olarak katılan sosyetik bayan.

çevreci grupların, hayvan haklarını dile getirdiği programa; 

kürk giyenlerin haklarını savunmak için katılmıştır. 16.12.2008 23:35 ~ 18.12.2008 01:34 harrods


- itü’de mimarlık okumustur. önce alarko’da çalıştı, leyla alaton türkiye’ye geldiginde, alkent ve alsit’le konut pazarlamasını türkiye’ye tanıştırdılar. gece kurslarına devam ederek pazarlama üzerine master programı yaptı. ardından iki yıl toki’de dış ilişkiler dairesi başkanlığı yaptı. o sırada kemal bey ile tanisti, feryal hanim'a iş teklif etmişti ama kendisi ankara’daki işi tercih etti. iki yıl hafta sonları geldiği istanbul’da flört ettiler ve sonra evlendiler. sosyetenin en guzel, her zaman en bakimli hanimlarindan biri olmakla birlikte, mutlu evliligi ve evliligi sayesinde is hayatiyla tanisan degil, is hayati, kendi ayaklari uzerinde durma gayesi sayesinde evliligini yapmis olan biri. 

kendi sozleriyle; 'çok iyi bir eğitim yaptım. annemle güzellik, bir gün kiminle evleneceğim gibi konuları değil, eğitimim, kariyerim ne olacak diye konuşurduk’ der ve ekler; ‘herkes ayaklarının üzerinde durmasını bilmeli. evlilik hayattaki amaç değildir. evlenmeseydim, kariyerime devam etseydim çok önemli bir noktada olabilirdim.’ haklidir. 09.01.2012 00:08 ladygargara


Feryal Gülman

Feryal Gülman hangi haberlere konu oldu? 



Feryal - Kemal Gülman boşanmasının ardındaki kadın iddialara yanıt verdi! (Vatan Gazetesi, 24.07.2013)


Eşinin kendisini 22 yaşında bir kızla aldattığını iddia eden Feryal Gülman 100 milyon TL maddi, 100 milyon TL manevi tazminat talebinde bulundu. Avukatı Gökmen Başpınar aracılığıyla mal tasviyesi davası da açan Feryal Gülman kendisi için aylık 200 bin TL, 17 yaşındaki oğlu Aslan Kemal için de 25 bin TL nafaka istedi. Feryal Gülman evliliğini neden bitirdiğini VATAN’a gözyaşları içinde şu sözlerle anlattı:


- Kemal şoförünü bırakıp taksiyle bir yerlere gitmeye başlayınca şüphelendim. Cep telefonunu karıştırdığımda özel mesajlarla karşılaştım. O mesajlar canımı acıttı.


Hastanede tanıştılar...


- 1 ay boyunca takip ettim, emin olmak istedim. Sevgilisinin T.B isimli 22 yaşında bir kız olduğunu öğrendim. Özel bir hastanede resepsiyonist olarak çalışıyormuş, işten ayrılmış. Kemal diş ağrısı için o hastaneye gittiğinde bu kızla tanışmış. Hastaneye son dönemde ‘orama baktırayım, burama baktırayım” diye sık sık gidiyordu.


- Eşimin beni 1 aydır aldattığını biliyordum ama oğlu Lemi’nin(Gülman) pazar günkü düğününe kadar sustum, içime attım.


“Kollarımı parçaladım”


- 1 ay benim için korkunç geçti. Sinirden kollarımı parçaladım. O haldeki kolumun fotoğrafını çektim. Kemal’in ise gözü hiçbir şeyi görmüyordu.


- Geçen aylarda Almanya’ya gidip gençleşmek için kan değişimi yaptırdı. Orada 1 hafta kaldı. Döndüğünde “Kendimi 30 yaşında hissediyorum, sen artık yaşlandın” diyordu.


DAVETLERİN GÖZDESİYDİLER


Cemiyet hayatında örnek çift olarak gösterilen Feryal Gülman(48) ile Kemal Gülman (80) arasında 32 yaş fark vardı.


İDDİALARA YANIT VERDİ


Feryal Gülman’ın “Yuvamı bozdu” diyerek suçladığı T.B ise Kemal Gülman’la tanıştıklarını ancak aralarında bir ilişki olmadığını belirtti. Özel bir hastanede resepsiyonist olarak çalışan T.B, çıkan iddialar üzerine twitter hesabına kilit koydu.



Feryal Gülman Bebek'teki evinin kapılarını ALLDecor Dergisi'ne açtı! (Posta Gazetesi, Şubat 2012)


Feryal-Kemal Gülman'ın Bebek'teki 600 metrekarelik villaları tıpkı-müze gibi. Edirne işi kapılar, Rönesans dönemine ait heykeller, tombaklar, tablolar, halılar müzayede ve antikacılardan alınmış.


Salonun tavanlarında melek figürlerinin yer aldığı resimler var. Osman Hamdi Bey'den Mahmut Cuda'ya kadar önemli ressamların tabloları duvarları süslüyor. Feryal Gülman "Eski ile yaşamayı seviyorum. Bazıları bu eşyaları dolaba koyup orada sergiler. Ben dokunarak yaşayarak hissetmeyi seviyorum" diyor. Feryal Gülman müze gibi evinin kapılarını ALLDecor Dergisi'ne açtı.


Feryal Gülman: Biz evimizi dostlarımızla paylaşıyoruz! (Sabah’la Günaydın, Temmuz 2011)


Mimar Feryal Gülman; eşi Kemal Gülman'la birlikte Bebek'te, klasik çizgilerin hakim olduğu bir evde yaşıyor. Gülman "Yaşadığınız yer çok şık olabilir ama bunu dostlarla paylaşmazsanız, anlamı yok" diyor.

Cemiyet hayatının en şık giyinen, tarzıyla pek çok kişinin örnek aldığı moda ikonlarından birisi olan Mimar Feryal Gülman; iş adamı eşi Kemal Gülman'la birlikte Bebek'te oturdukları evlerinin kapısını Harper's Bazaar'a açtı.


EVDE FAZLA EŞYA YOK! 


Semtin en güzel yerine konumlanmış olan evdeki her detay; Feryal Gülman'ın imzasını taşıyor. Ev klasik çizgilerle döşenmesine rağmen insanı yormuyor. Bunun nedeni; evin farklı köşelerinde kullanılan aydınlatmaların modern çizgilerde seçilmiş olması... Bir diğer neden ise; Gülman'ın fazla eşyadan kaçınması... Evin, Bebek koyuna bakan bahçesinde; şık bir havuz, yemyeşil çim alan, manolya ağaçları ve beyaz çiçekler göze çarpıyor.


DOSTLARIMIZLA PAYLAŞIYORUZ 


20 yıldır aynı evde yaşayan Gülman; evini çok sevdiğini söylüyor ve ekliyor: "Yaşadığınız yer, hayatınız çok güzel ve çok özel olabilir. Uçsuz bucaksız bir şıklık içinde yaşıyor da olabilirsiniz ama bunu paylaşmıyorsanız nafile... Biz evimizi dostlarımızla paylaşıyoruz. Kaybettiklerimizi de asla unutmadan; onları da anarak..."


Feryal Gülman'ın avukatları tarafından basına servis edilen boşanma davası açıklaması şöyle; 

Feryal Gülman



Önerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları