Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Fethiye Orient Otel icradan satılıyor!

Fethiye İcra Dairesi, Günlükbaşı Mahallesi'ndeki Orient Otel ve arsasını satışa çıkardı. Fethiye Orient Otel için ihale 17 Şubat'ta gerçekleşecek..


Fethiye İcra Dairesi, Günlükbaşı Mahallesi'ndeki Orient Otel ve arsasını satışa çıkardı. Fethiye Orient Otel için ihale 17 Şubat'ta gerçekleşecek. Otelin satış bedeli ise 15 milyon 500 bin TL olarak belirlendi.


T.C. FETHİYE 1. ÎCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2011/526 TLMT.


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:


1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Muğla ili, Fethiye ilçesi, Günlükbası mahallesi, Cayır mevkiinde kain 1294 Ada, 4 Parsel sayılı bir adet dört katlı otel binası ve arsası vasıflı taşınmazın tamamı taşınmaz Fethiye ilçesi, Çalış bölgesinde bulunan Orient Oteldir, parsel üzerinde 4 katlı otel bulunmaktadır ve bu bina yaklaşık 22 yıllık betonarme binadır, 9.019 metrekare arazi üzerine kurulu otelin binası 2.250,00 metrekare tabana oturmaktadır, bodrum katında çamaşırhane, ve depo olarak kullanılan odalar bulunmaktadır, zemin katında resepsiyon, lobi, lobi bar ve yönetim ofisleri bulunmaktadır, 1. katında yatak odaları, restoran ve mutfak, 2 katında yatak odaları ve yaklaşık 150 kişilik toplantı salonu, 3 katında yatak odaları, çatıda ise yaklaşık 40 metrekarelik havuz, bar ve mutfak yer almaktadır. otelde 131 standart, 4 aile, 15 delux olmak üzere toplam 150 oda bulunmaktadır, odalarda 2 adet yatak, 1 adet koltuk, 1 adet televizyon, 1 adet mini bar ve wc banyo, 2 adet asansör bulunmaktadır, 400 metrekare yüzme havuzu ve yanında 30 metrekare cocuk havuzu bulunmaktadır, otelde ouapark mevcut olup 170 metrekare ouapark havuzu bulunmaktadır, fakat havuzun 15 metrekarelik kısmı parsel dışında kalmaktadır, havuzun ön kısmında 300 metrekarelik havuz bar bulunmaktadır, imar durumuna göre tta (turizm tesis alanı) olmakla beraber emsal inşaat alanı %60'dır, parsel üzerinde 300 metrekare yeşil alan, bu alan ve parsel içerisinde ekonomik değere sahip 6 adet palmiye, cam, kauçuk ağacı, söğüt, ceviz, incir gibi bitkisel örtü bulunmaktadır.

Yüzölçümü : 9.019,00 METREKARE Arsa Payı : TAM

İmar Durumu : TTA (TURİZM TESİS ALANI) Kıymeti : 15.500.000,00 TL

KDV Oranı : % 18 Kaydındaki Şerhler: Kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 17/02/2017 günü 11:50 - 12:00 arası 2. Satış Günü : 17/03/2017 günü 11:50 - 12:00 arası

Satış Yeri : FETHİYE ADLİYESİ EK BİNASI FETHİYE 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ FETHİYE / MUĞLA

Satış şartları:

1- ihale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uvap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda terkiif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve iflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yulıımamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt lai/indon müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/526 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/12/2016

(İİKm.126)

(*) ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.