Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Fi Yapı

2007 yılında kurulan Fi Yapı, Esenyurt imar sorunları sebebi ile iflasını vermek üzere. Konutları alıcılarına teslime demeyen firma davası 16 Temmuz’da görülecek.Fi Yapı ne zaman kuruldu?


Fi Yapı; 2007 yılında Fikret İnan tarafından kuruldu. Yurtiçi ve yurt dışında birçok konut projesini hayata geçirdi. Bunların dışında; han, çarşı, işyeri, fabrika binaları, okul, hastane, oteller, moteller yapımı işlerini yaptı. 

Fi Yapı’nın eski yönetim kurulunda Sandra Ferman, Yusuf Duek, Mehmet Necati Çevik, Mehmet Behçet İnan ve Ahmet Nusret İnan yer aldı.


Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı olarak Fikret İnan hala devam etmektedir. 


Fi Yapı ne durumda?


Esneyurt’ta yaşanan imar sorunları yüzünden zor zamanlar yaşayan Fi Yapı, Esenyurt’ta hayata geçirdiği konutlarını teslime edemediği için iflas etmenin sınırındaydı. Bunun üzerine Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, iflas erteleme kararı aldı. 


Konu ile ilgili Fikret İnan şu açıklamalarda bulundu:

1048 daire olarak planlanmış bir projeden bahsediyoruz. Belediye bizi 2 yıl mağdur etmiş. Proje 469 daireye düşürülmüş. Biz buna rağmen yine de konutlarınızı teslim edeceğiz, alın bu da tapunuz diyoruz. Hâlâ mutfak dolabı diyorlar çok da umurumda!


Ben hiç kimseyi mutlu etmeye çalışmıyorum. Çünkü insanları mutlu etmek elde değil. Ben ne yaparsam yapayım, yetmeyecek. Benim için önemli olan kendi vicdanımın rahatlaması. Bunun için çalışıyorum, çalışmaya da devam edeceğim. 


Fi – Yapı'nın İstanbul Anadolu 13 Asliye Ticaret Mahkemesi'nde yapılan İflas Erteleme davasının son duruşmasında davadan müdahil avukatların tedbire yapmış olduğu itirazlar Mahkemece reddedildi. Yapılan duruşmada Yücem Turizm Şti.’nin hakimin reddi talebi mahkeme hakimi tarafından reddedilerek davaya devam olundu. Kararda bir kısım müdahil avukatlarının tedbirin kaldırılmasına ilişkin taleplerinin reddi ile bir kısım müdahil vekillerinin kayyumların değiştirilmesine yönelik talepleri savcılık dosyasının celp ve tetkikinden sonra yeniden değerlendirilmek üzere reddedildi.  Fi Yapı


Fikret İnan kimdir?


Fi Yapı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, 14 Mart 1968’de İstanbul’da doğdu. Faik Reşit Unat İlköğretim Okulu ve Göztepe Ortaokulu’ndan mezun olan Fikret İnan, kurduğu aile şirketinde inşaat malzemeleri ticareti ile uğraştıktan sonra 2007’de Fi Yapı İnşaat A.Ş.’yi kurdu. Fikret İnan evli ve iki çocuk babası. 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünisa Gül'den Beyaz Ay Derneği Sosyal Sorumluluk Proje Ödülü alan Fikret İnan, MEB Sosyal Sorumluluk Proje Ödülü ve Gentleman İnnovative Proje Ödülü’nün de sahibidir. 


Fikret İnan hakkında detaylı bilgiler için tıklayınız


Fi Yapı’nın konut projeleri hangileridir?


1.Fi Yaka Kırklareli

2.Fi Yaka Sakarya

3.Filife

4.Fiside

5.Fi Tower

6.Fi Yaka Gebze

7.Fi Yaka Tuz 1,2 ve 3

8.Fi Yaka Esenşehir

9.Fi Yaka Sancaktepe


Fi Yapı sosyal sorumluluk projeleri hangileridir?


1.Fikret İnan Eğitim Vakfı

2.Fikret İnan Engelliler Koleji

3.İnan Üniversitesi

4.Dünya Engelliler Vakfı

5.Bahçeşehir Emniyet Müdürlüğü Binası

6.Cevdet İnan Cami

7.Kadriye İnan İlköğretim Okulu


Fi Yapı projelerinin özellikleri nedir?

Fi Yapı


1.Fi Tower


Beylikdüzü’nde 28 bin metrekare alan üzerine inşa edildi. 1.725 adet konuta yer verildi. Projede yer alan daireler 1+1, 2+1 ve 4+1 dubleks olarak tasarlandı. 


E-5'e 1 km, TEM" e 4 km uzaklıkta bulunan Fi Tower"ın sosyal alanları şöyle: Açık yüzme havuzu, açık ve kapalı otopark, kreş ve çocuk parkı, Fi-Club spor merkezi, tenis kortu ve squash, Türk hamamı ve sauna, amfi-tiyatro, basketbol ve voleybol sahaları, masa oyunları, botanik bahçe, kablosuz internet, 24 saat güvenlik. Fi Tower’da yer alan daireler 2012 yılında 110 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.Fi Yapı2.Fi Yaka Esenşehir


2008 yılında temeli atılan Fi Yaka Esenşehir, 12 katlı 16 blok şeklinde tasarlandı. Projede 832 adet daireye yer verildi. Tamamı 3+1 daireden oluşan proje, 40 bin metrekarelik arsa üzerine inşa edildi. 


TEM Otoyolu'na 1 km, E-5 karayoluna 5 km uzaklıkta konumlandırıldı. Projenin sosyal donatıları arasında açık kapalı yüzme havuzu, fitness, sauna, hamam, kapalı otopark, yürüyüş parkurları oyun parkları ve yeşil alanlara yer verildi.Projede yer alan daireler 2012 yılında 119 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.Fi Yapı3.Fi Yaka Gebze


576 konuttan meydana gelen proje, 23 bin 372 metrekare arsa üzerine konumlandırıldı. Fi Yaka Gebze projesinde yer alan daireler 1+1’den 3+1’e kadar tasarlandı. Daire büyüklükleri de şöyle: 190 metrekare 3+1, 235 metrekare 3+1, 45 metrekare 1+1, 60 metrekare 1+1, 115 metrekare 2+1 dubleks, 105 metrekare 2+1 dubleks.


Fi Yaka Gebze projesinin öne çıkan özellikleri şöyle: Kablosuz internet, kapalı otopark, 24 saat güvenlik elemanı, masa oyunları, sauna, açık yüzme havuzu, çocuk parkı ve Fi-Club spor merkezi.


Projede yer alan daireler 2012 yılında 60 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


Fi Yapı iletişim bilgileri nedir?


Fi Side: Örnek Mh. Kongre Cd. No: 37 Esenyurt/İstanbul

Fi Tower: Nazım Hikmet Bulvarı Fi Tower Evleri 34515 Esenşehir/İstanbul

Fi Yaka Esenşehir: Örnek Mh. Kongre Cd. No: 37 Esenyurt/İstanbul

Fi Yaka Sancaktepe: Kemal Türker Mh. Sümer Cd. No: 57 Sarıgazi/İstanbul

Tuzla: Cumhuriyet Mh. No: 63 Aydınlı/Tuzla

Fi Yaka Gebze: Tatlıkuyu Mh. Körfez Cd. 1312/7 Sk. Gebze/Kocaeli

Fi Life: Nazım Hikmet Bulvarı Fi Tower Evleri 34515 Esenşehir/İstanbul

Fi Yapı Merkez: Yenişehir Mh. Yanyol Cd. Özgür Sk. No: 17 Ataşehir/İstanbul

Telefon numaraları: 44 44 397 – 0 212 689 00 90 – 0 216 469 30 30