Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Fidan ve İpek Residence'ta yüzde 15 indirim fırsatı!

Mimar Baran Karakaş tarafından Kadıköy'de hayata geçirilen Fidan ve İpek Residence projelerinde peşin alımlarda yüzde 15 indirim sağlanıyor..


İnşaat sektöründe yapımını gerçekleştirdiği lüks konut projelerinin yanında uluslararası alanda faaliyet gösteren onlarca kurumsal markanın ve Türkiye' de birçok ünlü ismin mimarı olarak adını duyuran Mimar Baran Karakaş, yapımını sürdüğü tüm konut ve ticari projelerinde altın değerinde fırsat sunan büyük bir kampanyaya start verdi. Mimar Baran Karakaş son 10 yıldır inşaat sektöründe adından sıklıkla söz ettiren başarılı isimlerin başında geliyor. Kimi zaman kentsel dönüşüm projelerinde karşılaşılan sorunlara getirdiği dahice çözümlerle kimi zaman ise mimari yönden özgün projelere attığı imza ile adından söz ettiren Mimar Baran Karakaş şimdi ise yatırımcısı olduğu projelerinde insanlara sunduğu müthiş bir kampanya ile konuşuluyor. Kadıköy'ün örnek dönüşüm projeleri arasında ilk sıralarda yer alan ve lüks detayları ile insanları cezbeden Fidan ve îpek Residence projelerinde peşin alımlarda  indirim yaptıklarını belirten Mimar Baran Karakaş vade farksız kendi şirketleri bünyesinde taksit seçeneği sunduklarını ayrıca anlaşmalı bankalardan y faiz oranı ile kredi kullandırarak insanlara kazançlı bir yatırım fırsatı sunduklarını söyledi. Mimarlık eğitiminin ardından 63 yıllık aile mesleğini sıfırdan kendi çabaları ile zirveye çıkaran ve çoğu mimar ve mühendislerden oluşan 200'ün üzerinde bir teknik kadro ile çalışmalarını sürdüren Mimar Baran Karakaş ile yatırımlarını ve avantajlı konut kampanyalarını konuştuk. Baran Bey, birçok ünlü ismin ve uluslararası markanın yatırımlarında tercih ettiği bir isimsiniz. Mimari projelendirmeden kentsel dönüşme sektörün farklı alanlarında ses getiren işlerin arkasmda hep isminizi görüyoruz. Bu başarının oluşmasında temel nedenler nelerdir? 

İnşaat sektörünün dinamikleri diğer sektörlerden çok farklı. Bir yönetici olarak, istikrarlı bir başarı yakalayabilmeniz için hem teorik hem de uygulama kısmına hâkim olmanız gerekiyor. Ben eğitimini aldığım ve uygulama konusundan tecrübe sahibi olduğum bir sektörde yatırım gerçekleştirmekteyim. Kurumsal yönetim anlayışını esas edinmiş, her biri kendi konusuna fokuslanmış markalarımız var. Mtb Grup bünyesinde 3 farklı marka yer almaktadır. Bu markalarımızdan Mtb Mimarlık, mimari proje alanında, proje çizimi konusunda uzmanlaşan bir şirkettir. Bu şirketimiz ile hem bireysel hem de kurumsal müşterilerimizin farklı kullanım amaçlarına dönük yapılarının projelendirmesini gerçekleştirmekteyiz. Diğer markamız Mtb inşaat, grubumuzun yatırımcısı olduğu, kentsel dönüşüm ve site konseptindeki markalı konut projelerinin yapımı üzerine faaliyet göstermektedir. Mtb taahhüt şirketimiz ise kamu ve özel sektör projelerinin yapımızı üzerine hizmet vermektedir. Şu anda 200 ün üzerinde çoğu mimar ve mühendisten oluşan alanında profesyonel bir kadroya sahibiz. Şu an devam eden projeleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz? 

Kadıköy'de şu an mimari projesini çizdiğimiz 20'ye yakın proje var. Aynı zamanda Pendik'te her biri 350 konutluk iki projenin de mimari projelerini hazırlamaktayız. Fikirtepe ve Tuzla'da toplamı 900 konut olan yine iki projenin iç mimarisinin çizimlerini sürdürmekteyiz. 

Biz ulusal ve uluslararası markaların projelerin de yer alan güçlü bir çözüm ortağıyız. Acıbadem Göreme Muhallebisi'nin şubesi ve Anadolu Sağlık merkezinin bir şubesi bizim yapımını sürdürdüğümüz projeler arasında yer alıyor. "İPEK VE FİDAN RESIDENCE'DEN KONUT SAHİBİ OLANLAR KAZANIYOR" 

KADIKÖY'DE 10 ay sonra teslim edeceğimiz İpek ve Fidan Residence projelerimiz de fırsat niteliğinde bir kampanya düzenledik. Bu projelerimizden konut sahibi olan insanlara nakit alımlarda yüzde 15 indirim gerçekleştiriyoruz. Bir kısmını peşin ödeyip kalanı şirketimiz bünyesinde vade farksız yani sıfır faiz oranı ile taksitlendiriyoruz. Aynı zamanda anlaşmalı olduğumuz bankalar aracılığı ile de y faiz oranı ile insanları Kadıköy projelerimizden ev sahibi yapıyoruz. "BLUE DIAMOND BURSA'NIN EN PRESTİJLİ PROJESİ OLUYOR" 

BİZ İstanbul dışında da yatırım gerçekleştiren bir kurumuz. Şu anda Bursa Orhangazi'de Büyükşehir belediye binasının karşısında ve sigorta binasının hemen yanında Blue Diamond projesinin yapımını sürdürmekteyiz. Projemiz özel lokasyonu ve mükemmel planlanan ticari üniteleri ile yüksek prim potansiyeline sahip. 

5 ay sonra projemizi teslim ettiğimizde Bursa' da emsal gösterilecek bir projeye imzamızı atmış olacağız.
'EAST PARK YASAM VE YATIRIM ÖZELLİKLERİ İLE İNSANLARI CEZBEDIYOR' 

İSTANBUL Pendik'in Doğu mahallesinde hayata geçirdiğimiz East Park Projemiz 10 ve 13 katlı iki blokta toplam 102 konuttan oluşuyor. Sabiha Gökçen havalimanına 9 km, denize ise 300 metre mesafede yer alan projemiz sosyal alanları ile de insanlara tatil konforunda yaşam sunuyor. İzmir başta olmak üzere Türkiye genelinde projelere imza atacağız

İŞİMİZDEKİ başarımızı Türkiye geneline yayma adına çalışmalarımız devam ediyor. Birçok ilden yatırım gerçekleştirmemiz adına teklif almaktayız. Bursa'dan başladığımız ve İzmir ile sürdüreceğimiz yatırımlarımızı Bordum, Marmaris ve Antalya olmak üzere farklı bölgelerde devam ettireceğiz. Lüks ve butik projelerin markası olmaya devam edeceğiz. Bu yıl içerisinde İzmir- Urla'da 210 konutluk, site konseptinde ultra lüks, sosyal donatı alanları zengin bir projenin yatırımına başlayacağız. İstanbul'daki yatırımlarımız ise sürecek. Bu yılın ikinci yarısında Sancaktepe' de Mtb residence projemizin de startını vermiş olacağız. Kadıköy'deki dönüşüm projelerindeki ağırlığımız yine devam edecek. Kat maliklerinden gelen teklifleri değerlendiriyoruz. 2017 yılı içerisinde tahminime göre 5'in üzerinde kentsel dönüşüm projesine başlamış oluruz.Habertürk