Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Figen Gürsoy Yaşyerli kimdir?

2002 yılında eşi Ferhat Yaşyerli ile F&F mimarlık olarak mimarlık faaliyetlerine devam eden Figen Gürsoy Yaşyerli kimdir?


Figen Gürsoy Yaşyerli, 1972 yılında doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Muğla'da tamamladıktan sonra 1993 yılında İ.T.Ü mimarlık fakültesine girdi. 1993 yılında Muğla'ya dönerek serbest mimar olarak çalışmaya başladı.


2002 yılında eşi Ferhat Yaşyerli ile F&F mimarlık olarak mimarlık faaliyetlerine devam etti. Ofis mimari proje,restorasyon,içmekan konularında hizmet vermektedir. Son yıllarda Muğla ve ilçelerinde uygulama ve restorasyon konularında ağırlıklı olarak çalışmaktadır.


F ve F Mimarlık

F&F Mimarlık (Egemen inş.tur.tic.ltd.şti) 2002 yılında Figen Gürsoy Yaşyerli ve Ferhat Yaşyerli tarafından mimarlık hizmetleri vermek üzere faaliyete başlamıştır. 


Bir aile şirketi olan firmamız,muğla il sınırları içinde yoğun olarak Datça ve Muğla merkezde proje üretmekte,uygulama yapmaktadır.


Şirket ilk yıllarda restorasyon ve mimari uygulama projeleri üzerinde yoğun olarak çalışmış, ancak son yıllarda özellikle restorasyon alanında uygulama ve şantiye şefliği proje yöneticiliği üzerine yoğunlaşmıştır.