Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Folkart Yapı'dan Folkart Incity imar açıklaması!

Folkart Yapı, Folkart Incity projesine ait imar planlarının iptal edilmesi haberlerine ilişkin açıklama yaptı. İşte Folkart Yapı'nın Folkart Incity imar açıklaması..


İzmir'de hayata geçirilen Folkart Incity projesine ait imar planlarının iptal edildiği iddia edilmişti. Folkart Yapı, konu ile ilgili açıklama yaptı. Firma, projede inşaat sürecinin devam edeceğini belirtirken, konutların belirlenen tarihte teslim edileceğini açıkladı.


Folkart Yapı açıklaması:


Folkart İncity Projemiz, yasalara tamamen uygun ve inşaat yapma hakkımızın bulunduğu Bornova’daki arsamızda,  İzmir  Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediyesi meclislerinde onaylanan ‘plan değişikliğinin’ hayata geçmesiyle inşa edilmektedir.


Bir süre önce Mimarlar Odası İzmir Şubesi bir dava açmıştır. Belediyeler tarafından yapılan, ‘Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı’ndan, ‘Ticaret + Konut Alanı’na dönüşümü içeren bu plan değişikliği, sadece ‘bütünsel plan’ yapılması temennisiyle; İzmir 1. İdare Mahkemesi tarafından durdurulmuştur. Doğal olarak dava, Bornova ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri tarafından, üst mahkemeye taşınacaktır. Kurumumuz da bu davada taraftır.


İnşaatımız sürecektir. Konutlarımız tapu sahiplerine, söz verdiğimiz sürede teslim edilecektir.