Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Fuzulev sistemi nedir?

Fuzulev, ev sahibi olmak isteyen ancak, ödeme güçlüğü çeken veya banka faizine bulaşmak istemeyen bireyleri ev sahibi yapmayı amaçlamıştır.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Fuzulev, ev sahibi olmak isteyen ancak, ödeme güçlüğü çeken veya banka faizine bulaşmak istemeyen bireyleri ev sahibi yapmayı amaçlamıştır.


Temelinde yardımlaşma olan sistem; ev almak için bir araya gelerek grup oluşturan kişilerin, birbirlerine destek olarak; faizsiz, vade farksız ev sahibi olmasını sağlar.


Fuzulev bayanların altın günü mantığı ile yardımlaşma, dayanışma halinde grupları bir araya getirerek on binlerce aileyi otomobil ve ev sahibi yapmıştır. Bu sistem toplumumuzda var olan dayanışma ve destek kültüründen esinlenmiştir.


Kiradan kurtulmak, kendi evine taşınmak isteyenlere 24 yıllık Fuzul güvencesiyle Türkiye’nin her yerinden dilediği evi kolaylıkla alabileceği 4 farklı ev alma sistemi sunuluyor.


Bunlar: Çekiliş sistemi, vade ortası sistemi, peşinatlı erken teslim sistemi, ara ödemeli erken teslim sistemi.


1. Çekiliş sistemi

Çekilişli gruptan ev almak isteyen kişi, ödeyebileceği vade miktarına göre en uygun grubu seçer ve o gruba dahil olur. 


Gruplar 40, 60, 80, 100 ve 120 kişiden oluşur. Gruba katılan kişi sayısıyla vade süresi aynıdır. Her ay yapılan çekilişle, gruplara dahil olan bir kişi ev sahibi olur. Çekiliş sonucunda en son ev sahibi olan grup üyesi son aya kadar beklemez. Evini vadenin yarısında almış olur.


Çekilişle ilk aylarda ev sahibi olan kişiler; grupta yer alan diğer kişilere belli bir oranda kira yardımı yapar. Konutu çıkmayanlar, her ay alacakları kira yardımı sayesinde taksitlerini sürekli azalarak öderler. Ödenen tüm taksitler faizsizdir.


Teslim tarihiniz geldiğinde Türkiye’nin her yerinden; dilediğiniz evi satın alabilir, taksitlerinizi öderken kendi evinizde oturmanın keyfini yaşamaya başlayabilirsiniz.


2. Vade ortası sistemi

Bu sistem şansına güvenmeyenleri; çekilişsiz, faizsiz ve vade farksız olarak taksitlerin yarısında ev sahibi yapar.


Bu sistemde; gruplara katılan üyeler, çekilişe katılmadan vade ortasında ev sahibi olurlar. Vade ortası sistemde gruplar; 11 aydan 121 aya kadar devam edebilir. Sistem, almak istediğiniz eve ödeyeceğiniz tutarı eşit taksitlere böler, sizi peşin ödeme yükünden kurtarır. Taksitlerinizin tümü sabittir. Organizasyon ücretinizi ve birinci taksitinizi ödeyerek sisteme katılabilirsiniz. 


3. Peşinatlı erken teslim sistemi

Peşinatlı erken teslim sisteminde tüm taksitler vade farksız, faizsiz ve sabittir.


Bu sistemde, peşinatınız ne kadar yüksek olursa evinizi bir o kadar erken teslim alırsınız. Verdiğiniz peşinattan dolayı taksitleriniz de düşük olur. Peşinat ve organizasyon ücretini ödeyerek peşinatlı erken teslim sistemine katılabilirsiniz. Bu sistemde taksit ödemeye ertesi aydan itibaren başlarsınız. 


4. Ara ödemeli erken teslim sistemi

Peşinatsız, sadece ara ödeme yaparak evinizi daha erken teslim almanızı sağlar. 


Ara Ödemeli Sistem, peşinat ödemeden sadece belli dönemlerde ara ödeme yaparak ev sahibi olmanızı sağlar. Yaptığınız ara ödemeler taksit rakamlarınızı düşürür ve evinizi vade ortasından önce teslim alırsınız. İlk ay birinci taksitiniz ve organizasyon ücretinizi ödeyerek sisteme dahil olabilirsiniz.  

Peşinatlı erken teslim sisteminde tüm taksitler vade farksız, faizsiz ve sabittir.http://fuzulev.com/