Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Galatasaray Riva arsası el değiştirdi!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın (GYO) Riva'da 15 Haziran'da gerçekleştirdiği arsa satışı karşlığı gelir paylaşım işi ihalesin el değiştirdi.


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın (GYO) Riva'da 15 Haziran'da gerçekleştirdiği arsa satışı karşılığı gelir paylaşım işi ihalesin el değiştirdi.


Bilindiği üzere Emlak Konut Riva ihalesini Fema İnşaat-KLV İnşaat İş Ortaklığı kazanmıştı. Firma arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak 1 milyar 178 milyon TL, arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak ise 3 milyar 100 milyon TL teklif vermişti.


Ancak sözleşme imzalama dönemi içerisinde firmanın sözleşmeyi imzalamaması nedeni ile ihale Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş.'ye verildi.


Emlak Konut GYO'nun KAP açıklaması; 

Şirketimiz Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale ve Sözleşme Yönetmeliği'ne göre ihalesi gerçekleştirilen İstanbul Beykoz Riva Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi'nde, en uygun birinci teklifi Fema İnşaat Ticaret A.Ş. & KLV İnş. A.Ş. İş Ortaklığı vermiş ve söz konusu iş adı geçen İş Ortaklığına ihale edilerek şartname gereği sözleşme imzalamak üzere yazı ile Şirketimize davet edilmiş ancak sözleşme imzalamak için belirlenen son gün olan 15.08.2017 tarihi mesai bitimine kadar  sözleşmeyi imzalamamış olduğundan, İhale  Şartnamesinin ilgili hükümleri gereği, istekli iş ortaklığına ait geçici teminatın nakite çevrilerek irad kaydedilmesi işlemi  başlatılmış olup söz konusu İş' in ihalede en uygun ikinci teklifi veren Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş.'ne ihale edilmesine karar verilmiştir. 


Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş'nin ihalede vermiş olduğu teklif değerleri aşağıdaki gibidir: Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri (ASKSTG): 3.808.000.000 TL Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranı (ASKŞPGO): %25     Asgari Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri (ASKŞPTG): 952.000.000 TL                 


Projeden elde edilecek gelirin % 80'i Galatasaray Spor Kulübü Derneği'ne, % 20'si Emlak Konut'a ait olmak üzere paylaşım yapılacaktır.