Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Galatasaray Riva projesinin mimarı Baraka Mimarlık oldu!

Emlak Konut GYO tarafından Galatasaray’ın Riva arazisi için yapılan ihaleyi alan Yılmaz İnşaat, mimarlık ofisini Baraka Mimarlık olarak belirledi...


Emlak Konut GYO tarafından Galatasaray’ın Riva arazisi için yapılan ihaleyi alan Yılmaz İnşaat, mimarlık ofisini belirledi. 


Proje için yerli ve yabancı mimarlık ofislerinin ön sunumları sonrasında ödüllü mimarlık ofisi Baraka Mimarlık tercih edildi.


869 bin 362 metrekarelik konut alanına ve 206 bin 497 metrekarelik özel ormana sahip arazide müstakil bahçeli villa konseptinde, özgün bir proje yapılacak.


Yılmaz İnşaat, ihalesini kazandığı Galatasaray Spor Kulübü’nün eski Riva arsası üzerinde Türkiye’de örnek teşkil edecek bir projeye imza atacak. Proje bölgeye ve sektöre yepyeni bir vizyon kazandıracak.


Baraka Mimarlık, tarihi ve yeşil dokusuyla İstanbul’un oksijen deposu konumundaki Riva’da hayata geçirilecek projede örnek teşkil edecek donatılara sahip bir proje tasarlıyor. 


Konsept çalışmalarında sona gelinen ve bölgenin yeşil dokusuna uyum sağlayacak bir çizgide tasarlanan proje, konseptiyle Riva bölgesine de özgün bir kimlik kazandıracak.


Projenin yakın zamanda vitrine çıkması planlanıyor.