Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Galip Ensarioğlu kimdir? AK Parti Diyarbakır Adayı 2014

Diyarbakır Milletvekili. Müteahhit, özel hastane ve benzin istasyonu işletmecisi, gıda toptancısı ünvanlarına da sahip Galip Ensarioğlu, 03 Aralık 2013’te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı için BDP’li Osman Baydemir’e rakip olarak ilan edildi.



Galip Ensarioğlu kimdir? AK Parti Diyarbakır Adayı 2014

AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Galip Ensarioğlu...



Galip Ensarioğlu hangi okuldan mezun?


Mehmet Galip Ensarioğlu, 1 Ekim 1966'da Diyarbakır'da doğdu. Babasının adı Sait, annesinin adı Zeliha'dır. Dicle Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İktisadi ve İdari Programlar İşletme Bölümünü bitirdi.



Galip Ensarioğlu hangi işlerle uğraşmaktadır?


Ensarioğlu, gıda toptancılığı, özel ve resmi benzin istasyonu işletmeciliği, özel hastane işletmeciliği ve inşaat müteahhitliği yaptı. 



Galip Ensarioğlu hangi kuruluşlara üye?


Güneydoğu Sanayici ve İş Adamları Derneği (GÜNSİAD), Diyarbakır Sanayici ve İşadamları Derneği (DİSİAD), Doğu ve Güneydoğu İş Adamları Federasyonu (DOĞUGÜNSİFED), Diyarbakır Kültür ve Sanat Vakfı (DKVS) ile Diyarbakır Sosyal ve Siyasal Araştırma Akademisinin (DİSSA) kuruculuğunu yaptı ve Yönetim Kurulları Üyeliklerinde bulundu. 2 yıl süreyle Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığını ve TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanlığını yürüttü. Çok iyi düzeyde Kürtçe ve Zazaca, az düzeyde İngilizce bilen Ensarioğlu, evli ve 4 çocuk babasıdır.



Galip Ensarioğlu, AK Parti milletvekili olarak hangi tekliflere imza attı?


Milletvekilinin İmzasının Bulunduğu Teklifler MEHMET GALİP ENSARİOĞLU AK Parti - DİYARBAKIR 

Bulunan Kayıt Sayısı:3


Taksim/Esas No Tarihi Kanun Teklifi Başlığı ve Özeti


2/924 18/10/2012 Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi


2/873 27/09/2012 Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi


2/475 02/04/2012 Bazı Kanunlar ile Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi



Galip Ensarioğlu hangi önergelere imza attı?


Milletvekilinin İmzasının Bulunduğu Meclis Araştırmaları Önergeleri  MEHMET GALİP ENSARİOĞLU  AK Parti - DİYARBAKIR 


Bulunan Kayıt Sayısı : 3


Dönem Taksim/ Esas No Tarihi Meclis Araştırmaları Önergesinin Başlığı ve Özeti


24 10/ 27/06/2013 Ak Parti Grubu adına Grup Başkanvekilleri Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, İstanbul Milletvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ve 146 Milletvekilinin, 27 Mayıs 2013 tarihinde Taksim Gezi Parkında başlayan ve kamu düzenini bozucu bir nitelik kazanan olayların tüm boyutlarıyla araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.


24 10/577 03/04/2013 Ak Parti Grup Başkanvekilleri Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, İstanbul Milletvekili Ayşenur Bahçekapılı, Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ve 187 Milletvekilinin, terör sorununun çözümüne yönelik sürecin bütün boyutlarıyla değerlendirilmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.


24 10/506 31/01/2012 Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ve 20 Milletvekilinin, çocukların sorunları ve çocukları suça iten nedenlerin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.


Önerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura, Anneler günü konut kampanyaları