Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Gamze Özbal kimdir?

2010 yılında Mehmet Kütahneci ve Gökhan Kazancı ile birlikte İkon TPU'yu kuran Mimar Gamze Özbal kimdir?


 Gamze Özbal kimdir? Gamze Özbal, 1977 yılında Kayseri'de doğdu. 2001 yılında Erciyes Üniversite Mimarlık Mühendislik Fakültesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. 


2001-2003 yılları arasında İstikbal Firmasında sanat yönetmeni olarak çalıştı. 2005-2009 yılları arasında Dama Tasarım 'da ortak olarak görev aldı. 2010 yılında Mehmet Kütahneci ve Gökhan Kazancı ile birlikte İkon TPU'yu kurdu.


İkon TPU..

İkon TPU, 1994 yılından bu yana mimarlık faaliyetlerini sürdüren Mehmet Kütahneci, Gamze Özbal ve Gökhan Kazancı tarafından 2010 yılında Kayseri de kurulmuştur.


İkon TPU Mimarlık, Mühendislik, Kentsel Tasarım alanlarında projeler geliştirmekte aynı zamanda uygulama ve kontrollük yapmaktadır.


Her projeyi kendi içerisinde ele alan ve projeye değer katacak yenilikçi mimari çözümler üreten firmamız bir çok alanda ve farklı ölçeklerde projeleri hayata geçirmektedir. Konut, ticaret yapıları, kentsel tasarım, alışveriş merkezleri, otel, eğitim yapıları, idari binalar, spor tesisleri ve çok amaçlı merkezler gibi bir çok alanda önemli profesyonel tecrübe edinmiştir.


Kayseri Kent Meydanı Düzenlemesi (2005-2006), Kılıçaslan Liseleri (2005), Tepe Home İç Mimari Uygulama Projesi (2006), Mobilya Kent Alışveriş Merkezi (2010), Osb Endüstri Meslek Lisesi (2010), yaptığımız proje ve uygulamalardan bazılarıdır.


İkon TPU geniş ve profesyonel kadrosu ile Kayapark iş merkezinde bulunan ofisinde çalışmalarını sürdürmektedir.


Önerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura