Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Gaye İntepe kimdir?

MOM Yapı Proje Satış Müdürü. Gaye İntepe, Mom Yapı’dan önce Delmar Yapı’da aynı görevdeydi. İntepe, Marmara Üniversitesi Maliye Bölümü mezunudur.Gaye İntepe kimdir?
MOM Yapı Proje Satış Müdürü Gaye İntepe.


Gaye İntepe eğitimini nerede tamamladı? 06 Mayıs 1967’de İstanbul’da dünyaya gelen Gaye İntepe, 1984’te Üsküdar Kız Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nden 1988’de mezun oldu.Gaye İntepe kariyerine nerede başladı? Gaye İntepe, üniversiteden mezun olduktan sonra sırasıyla T.B.M.M Dış İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü’nde Avrupa Konseyi İlişkileri’nde uzman sıfatıyla görev aldı. Yavu İplik Sanayi A.Ş’de Pazarlama Müdürü olan İntepe, Tepe İnşaat’ın Beykoz Konakları projesiyle konut sektörüne adım attı. Gaye İntepe’nin inşaat sektöründeki ilk işi neydi?İntepe, Beykoz Konakları projesinde site yöneticiliğine eşdeğer bir pozisyon olan Kentsel Hizmetler Müdürü oldu. 

1992-1994 yılları arasında Başbakanlık Turban Turizm A.Ş’de Özel Kalem Müdürlüğü yapan Gaye İntepe, konut sektörüne bu sefer Çamlıca Konakları ile bir dönüş yaptı ve 2000-2004 yılları arasında Çamlıca Konakları Satış Müdürlüğü ve Sosyal Tesisler İdareciliği görevini yerine getirdi. 


2006 yılında Göçay İnşaat’ın Genel Müdür Asistanlığı’nı yapan İntepe, 2007-2009 yıllarında Mert İnşaat’ın Beykoz Vadi Konakları projesinin Proje Satış Müdürü olarak görev yaptı. 


2009-2010 yılları arasında Kolon İnşaat’ın Carpe Diem Konutları Proje Satış Müdürü olan İntepe, 2010-2011 arasında da Delmar Yapı/Elit Yaşam Konakları-Elit Perla Palas projesinin satış müdürlüğünü yaptı. 


Gaye İntepe, Aralık 2011’de başladığı Avrupa Holding / MOM Yapı / GLOW3 Proje Satış Müdürü görevini halen sürdürüyor.Gaye İntepe hangi konularda haber oldu?Gaye İntepe: Ev alırken yaşamımızı etkileyecek kararlar alıyoruz! (Emlakkulisi.com, Nisan 2013)


GLOW3 Satış ve Pazarlama Müdürü Gaye İntepe: Ev alırken sadece ekonomik bir karar değil tüm yaşam tarzınızı belirleyecek bir karar alıyoruz. Kendimize yaşam alanı belirliyoruz


Ev sahibi olmak ve kira ödemeden yaşamak herkesin hayalidir. Fakat yaşanan deneyimler, bu hayallerini gerçekleştirenlerin, birçok hayal kırıklığı yaşadığını da gösteriyor. Maketten seçilip aslına uygun inşa edilmeyen yapılar, sözleşmedeki büyüklüğünden farklı teslim edilen daireler gibi olumsuzluklar, konut yatırımı yapanların en sık karşılaştıkları sorunları oluşturuyor. MOM Yapı, hazırladığı videolarla, konut yatırım yapmak isteyenleri bu konularda bilgilendiriyor. “Ev alırken sadece ekonomik bir karar değil tüm yaşam tarzınızı belirleyecek bir karar alıyoruz. Kendimize yaşam alanı belirliyoruz” diyen GLOW3 Satış ve Pazarlama Müdürü Gaye İntepe, MOM Yapı tarafından hazırlanan bu videoların ev alma planları yapan herkes için çok faydalı olacağını belirtti.


Ev sahibi olma hayali kuran ailelerin şimdi bu hayallerini gerçekleştirmeleri geçmişe göre daha kolay. Düşen faizler ve daha uygun şartlara sahip konut kredileri gibi faktörler ev almayı geçmişe göre oldukça kolaylaştırıyor. Birçok aile uygun fiyat ve geri ödeme koşullarıyla yeni ev sahibi olurken, konut üretimi de tüm hızıyla devam ediyor. Fakat ev alımı sırasında yaşanan deneyimler, ev alırken çok dikkatli olunması gerektiğini gösteriyor.


MOM Yapı konut yatırımı yapmak isteyenler için özel olarak hazırladığı videolarda yatırımcıların en çok merak ettiği soruların cevaplarını veriyor. GLOW3 Satış ve Pazarlama Müdürü Gaye İntepe’nin sunumuyla hazırlanan videolarda, ev alacak olanların dikkat etmeleri gerekenler ele alınıyor.  Yatırımcıların en çok göz önüne alması gereken konuların başında, bölgenin kalkınma hızı ve kapasitesi, önümüzdeki 4-5 sene içinde bölgeye yapılması planlanmış ve başlanmış yatırımların geldiğini dile getiren İntepe, “Hazırladığımız videolar bu konularda konut yatırımcılarına önemli bilgi ve farkındalık sağlayacak” diye konuştu. İnternetten ulaşılabilen ve yatırımcıların, “Maketten ev almak doğru mudur?”, “Yatırım yapılacak evin kalitesi nasıl anlaşılır?”, “Doğru finansman yöntemi nedir?” gibi pek çok kritik sorunun cevabını bulabileceği videolara şu adreslerden ulaşmak mümkün:


Gaye İntepe: Firma taksiti ve banka kredisi arasındaki farka dikkat! (Emlakkulisi.com, Mayıs 2013)


GLOW3 Projesi’nin Satış ve Pazarlama Müdürü Gaye İntepe, konut yatırımı yapanların artık daha bilinçli olduğunu ve sonradan hayal kırıklığına uğramamak için ev alırken daha dikkatli davrandıklarını vurguladı...


Ev sahibi olma hayali kuran ailelerin şimdi bu hayallerini gerçekleştirmeleri geçmişe göre daha kolay. Düşen faizler ve daha uygun şartlara sahip konut kredileri gibi faktörler ev almayı geçmişe göre oldukça kolaylaştırıyor. Birçok aile uygun fiyat ve geri ödeme koşullarıyla yeni ev sahibi olurken, konut üretimi de tüm hızıyla devam ediyor. Fakat ev alımı sırasında yaşanan deneyimler, ev alırken çok dikkatli olunması gerektiğini gösteriyor.


Satışı hızla devam eden GLOW3 Projesi’nin Satış ve Pazarlama Müdürü Gaye İntepe, konut yatırımı yapanların artık daha bilinçli olduğunu ve sonradan hayal kırıklığına uğramamak için ev alırken daha dikkatli davrandıklarını vurguladı. Yatırımcıların en çok göz önüne aldıkları konuların başında, projeyi gerçekleştiren firma ve referanslarının geldiğini belirten İntepe, projenin lokasyonu, yer aldığı bölgenin kalkınma hızı ve kapasitesinin yanı sıra önümüzdeki 4-5 yıl içinde bölgeye yapılması planlanmış ve başlanmış yatırımların da ev almada önemli kriterler olduğunu ifade etti. “Eskiden sadece yaşamak için ev alan aileler, artık hayatlarını garanti altına almak ihtiyacı ve yatırım yapma arzusu ile konut satın alıyor” diye konuşan Gaye İntepe, konut alırken dikkat edilen konuların kendi içinde son derece dinamik bir şekilde değiştiğini ve geliştiğini ifade etti. İntepe ayrıca, ev alırken dikkat alınması gereken diğer önemli noktaları şöyle sıraladı:


Karar vermeden önce pek çok proje gezilmeli ve karşılaştırma yapılmalı. Bilgiye ulaşmak artık çok kolay olduğundan, büyük firmaların web sayfalarında listelenen, birlikte çalıştıkları çözüm ortakları ve markalar karşılaştırılmalı. İnşaat firmasının ve çözüm ortaklarının sahip oldukları ulusal ve uluslararası kalite belgeleri ve imalatları ile ilgili verdikleri garanti süreleri dikkate alınmalı.


İşçilik kalitesinin anlaşılması için, duvarlardaki alçı ve boya düzgünlüğü, seramik derz aralıklarının eşit olup olmadığı, seramiklerin diş yapmış olup olmadığı gibi konular kontrol edilmeli. Özellikle doğrama kenarları, köşe bitişleri ve kesimlerin düzgünlüğü bize işçilik kalitesi konusunda fikir verebilir.


Mobilya, kapı, doğrama vb. teknik şartnamede belirtilen ürünlerin de aksesuar ve işçilik kontrolü yapılmalı. Ürünler her ne kadar doğru malzeme ile yapılmış olsa dahi, kullanılan aksesuar ve doğru montaj ürünün sağlıklı kullanılmasında önemlidir. 


Finansman konusunda, firma bünyesinde taksit ve banka kredisi arasındaki maliyet farkı iyice gözden geçirilmeli ve hangi koşulların bütçeyle orantılı olarak fayda sağlayacağı hesaplanmalı. Ayrıca, çok düşük peşinatlarla yapılan satışlarda, birkaç ay içinde yapılacak büyük ödemeler göz ardı edilerek çok hızlı karar verilmemeli.


İmalatı tamamlanmış ve satışı devam eden projelerde, projeyi yapan firmanın, satılmamış dairelerin aidatlarını ödeyip ödemediği kontrol edilmeli.


Dönemsel ve yıllık bütçelerin daire sahipleri ile paylaşımı ve sosyal tesislerin kullanımının aidatlara dahil olup olmadığı gibi konulara dikkat edilmeli.


Bir kişinin bile hayatının zorlaşması, tüm aile bireylerini olumsuz etkiler. Bu nedenle, tüm aile fertleri yeni alınacak konutun lokasyonu ile ilgili fikir birliği içinde olmalı.


Hali hazırda bölgeye yapılan ve daha sonra yapılacak yatırımların projeye katacağı değer göz önünde bulundurmalı.


Projede jeneratör olup olmadığı, peyzaj sulaması için hangi kaynağın kullanıldığı, şantiye elektriğinden ve suyundan, konut elektrik ve suyuna geçilip geçilmediği, topraklama ve kaçak akım rölesi olup olmadığı dikkat edilmesi gereken konuların başında gelir.Gaye İntepe ve Mom Yapı iletişim bilgileri nelerdir?Mom Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş.


Adres: Esenşehir Mah. Sarıgazi Yolu Cad. Kanuni Sok. No: 3 Y. Dudullu - Ümraniye 34773 İstanbul


Telefon: 0216 527 5 14 


E - Posta: info@momyapi.com.tr


Web Adresi: www.momyapi.com.tr