Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Gaziantep Şehitkamil Beykent Evleri teslim edildi!

Gaziantep Şehitkamil Beykent Mahallesi 1. Etap 568 Konut Projesi Konut Teslimi işlemleri bugün sona eriyor..


Gaziantep Şehitkamil Beykent Mahallesi 1. Etap 568 Konut Projesi Konut Teslimi “Gaziantep Şehitkamil 1. Etap Toplu Konutları Projesi” kapsamında daire teslim işlemlerine 08.05.2017 itibari ile başlandı.


Teslim işlemleri bugün sona eriyor. TOKİ tarafından teslim işlemleri sırasında ortak gider avans bedeli tahsilatı yapılacaktır. Bu kapsamda hazırlanmış olan “Site Yönetim Duyurusu” aşağıdadır.


GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL BEYKENT MAHALLESİ 1.ETAP PROJESİ 568 KONUT TESLİM İŞLEMLERİYLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME NOTU 


Gaziantep Şehitkamil Beykent Mahallesi 2.Etap 586 Konut Projesinde yer alan B1-8, B1-9, B1-10, B1-11, B1-12, B1-13, B1-14, B1-15, B1-16, B1-17 no.lu bloklarda yer alan toplam 278 adet konutun teslimleri 08 Mayıs – 23 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Kalan blokların GASKİ tarafından altyapılarının tamamlanmasını müteakip teslimleri yapılacaktır. 


Bu çerçevede ;

Konut teslimleri, İdaremiz tarafından hazırlanan ve ilan edilen “Konut Teslim Programı” çerçevesinde Projenin müşavir firması olan KOLTEK MÜŞAVİRLİK İNŞ.A.Ş. aracılığıyla gerçekleştirilecektir. 


Konut teslimleri Toplu Konut Şantiyesinde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır.  Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir. 


Yatırılmayan taksitler varsa tamamı (gecikme faizleri ile birlikte) defaten ödenecektir. 


Alt Gelir Grubu konutların ilk taksit ödemesi Haziran 2017 itibariyle başlatılacak, İlk Dönemsel Artış ise Temmuz 2017’da uygulanacaktır. 


3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, alıcılar tarafından T.Halk Bankası A.Ş. Gaziantep Karataş Şubesi’ne KDV tutarı ödenecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği konut teslim anında Müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir. Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinde önce Banka şubesine başvuracaktır. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir. 


-Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir: 

-Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı),

-Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin konut alıcısında bulunan nüshası, 

-Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,

-KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura. 

-Belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına Müşavir firma tarafından “Konut Teslim Tutanağı” ile Müşavir firma tarafından mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacaktır.
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016