Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Gebze Darıca Metro Hattı'nın ihalesi yapıldı!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Gebze-Darıca arasında yapılacak olan metro hattının ihalesi gerçekleşti..


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze-Darıca arasında uzanacak 15.6 kilometrelik metro hattına start verildi. Yapım ihalesinin yapılması ile önümüzdeki günlerde dev projeyi üstlenecek firma belirlenecek.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Gebze-Darıca arasında yapılacak olan metro hattının ihalesi yapıldı. Gebze Darıca Metro Hattı ihalesine 6 firma zarf gönderirken ikisi teşekkür mektubu sundu. Dört firma da Gebze Metrosu yapımı için teklif verdi. 


İhalede en düşük teklif 2 milyar 488 milyon 489 bin lira ile Meting Raylı Sistemler+Met-Gün İnş+Eze İnş+Gökçe inşaat ortaklığından gelirken en yüksek teklifi 2 milyar 690 milyon lira ile DBH Yol+Gürbağ İnş+Yedigöze İnş.+ Teb Enerji ortaklığı verdi.


ULAŞIM 19 DAKİKA OLACAK


Gebze –Darıca arasında yapılacak yeni metro hattı ile Darıca, Gebze ve OSB'ler arasın 19 dakika olacak.


Metro hattının 14,7 kilometresi tünel 900 metresi hemzemin olarak yapılacak. 4 araçtan meydana gelen GoA4 sürücüsüz tam otomatik metronun kullanılacağı Gebze metro hattı 1080 yolcu kapasiteli olacak. Sürücüsüz metro 12 istasyonlu, 15,6 kilometrelik metro hattında sinyalizasyon ekipmanları sayesinde 90 saniye aralıklarla sefer yapmaya da elverişli olacak.