Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Geçici müteahhitlik belgesi ücreti 2016!

Tek parselde bir bodrum katı dışında en çok iki katlı ve toplam yapı inşaat alanı 500 m2 yi geçmeyen yapılar için geçici müteahhitlik belgesi alınabiliyor. Peki, geçici müteahhitlik belgesi ücreti 2016 ne kadar?


Tek parselde bir bodrum katı dışında en çok iki katlı ve toplam yapı inşaat alanı 500 m2 yi geçmeyen yapıların, yapı müteahhitliği ile ilgili olarak mevzuatta öngörülen bütün sorumluluklar yapı sahibince üstlenmek kaydıyla, ayrıca müteahhit ve şantiye şefi bulunması şartı aranmaz.

 

Ancak sadece o yapım işinde kullanılmak ve beş yıl içinde bir defaya ve tek bir yapıya mahsus olmak üzere, yapı sahibine geçici olarak yetki belgesi numarası verilir.


Geçici müteahhitlik belgesi almak için gerekli belgeler ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne müracaat edilmesi ve belge ücretinin de ödenmesi gerekiyor. Peki, geçici müteahhitlik belgesi ücreti 2016 ne kadar?


GEÇİCİ MÜTEAHHİTLİK İÇİN GEREKENLER

(İnşaat; Bodrum+2 Kat, 500 m2  Aşmayacak Şekilde ise)


1- Kimlik Fotokopisi (ZORUNLU)

2- Başvuru Formu. (Adres, Telefon Bilgileri, T.C. Numaraları Gibi İlgili Tüm Haneler Eksiksiz Doldurulacak.)  (ZORUNLU)

3- Tapu Fotokopisi (ZORUNLU)

4-Tapu, hisseli olması durumunda noter onaylı muvafakatname. (ZORUNLU)

5- Geçici Müteahhitlik Yetki Belgesi Numarasının Kullanımına İlişkin Bilgilendirme. (Müdürlüğümüzden alınabilir) (ZORUNLU)

6- Banka Dekontu (ZORUNLU)


Peki, geçici müteahhitlik belgesi ücreti 2016 ne kadar? Geçici müteahhitlik belgesi ücreti nereye yatırılır?


Geçici müteahhitlik belgesi ücreti 2016

Halk Bankası Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermaye Hesabına (Kod No:118) 1000,00 TL yatırılıyor.  Dekontun başvuru sahibi adına olması gerekiyor.
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com