Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Gedizler Yapı

Gedizler Yapı Sancaktepe projesi Ev’re ile konut sektörüne giriş yaptı. Otomotiv sektöründe isim yapan grup, Gedizler Yapı Anonim Şirketi ile inşaata başladı.Gedizler Yapı ne zaman kuruldu?Gedizler Oto Alım Satım Tic. A.Ş.’nin’de sahibi olan Gedizler, Şubat 2011’de Gedizler Yapı Anonim Şirketi’ni hayata geçirerek inşaat sektörüne adım atmış oldu. Gedizler Yapı Anonim Şirketi, Mehmet Reşit Gediz, Zeki Karadeniz, Mehmet Sait Gediz, İsmail Selim Akdoğan, Ayça Gediz Hacıfevzioğlu ve Hasan Gediz tarafından hayata geçirilen yeni bir şirket.Gedizler Yapı’nın sermayesinde kimin ne kadar payı var?1 milyon TL sermayeye sahip Gedizler Yapı A.Ş.’nin sermaye dağılımı şöyle;

299 bin TL’si Mehmet Reşit Gediz’e,

300 bin TL’si Zeki Karadeniz’e,

299 bin TL’si Mehmet Sait Gediz’e,

100 bin TL’si İsmail Selim Akdoğan’a,

1.000 TL’si Ayça Gediz Hacıfevzioğlu’na,

1.000 TL’si Hasan Gediz’e ait.


Şirketin iş konusu; Her türlü vasıfta arsaları binaları satın almak veya satmak ve ana sözleşmesinde yazılı olan diğer işleri yapmak olarak belirlendi.Gedizler Yapı’nın ilk konut projesi hangisidir?Gedizler Otomotiv bünyesinde kurulan Gedizler Yapı firmasının ilk konut projesi Evre Gedizler İstanbul Anadolu yakasında Sancaktepe ilçesinde inşa ediliyor.


Gedizler Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı M. Reşit Gediz, Grup şirketlerinden Gedizler Yapı Anonim A.Ş ile gayrimenkul sektörüne de girdiklerini açıkladı. Gedizler Yapı, yönetim merkezinin de bulunduğu İstanbul Anadolu yakasında 55.000 m2 araziyi satın aldıklarını 2013’ün Nisan ayında kamuoyu ile paylaştılar. Ev’re Projesinin özellikleri ve fiyat bilgileri nelerdir?Eylül 2015 tarihinde teslim edilecek Gedizler Yapı Evre Sancaktepe projesinde tamamı peşin ödemelerde ve banka kredisi ile ödemelerde yüzde 5 indirim yapılıyor.


"Hayat Evre'de güzel" sloganıyla satışa çıkan Evre Gedizler projesi 55 bin metrekare alan üzerinde yükseliyor. Gedizler Yapı tarafından yükselen projenin yüzde 90'ı yeşil alan olarak tasarlandı. 

Sancaktepe'de hayata geçirilen Evre Gedizler projesinin birinci etabında toplam 408 adet daire bulunuyor. Proje içerisinde 1+0'dan 4+1'e kadar tüm daire tipleri yer alıyor. 


Gedizler Yapı
Ev're4 blok halinde yükselen Evre Gedizler'de fitness, tenis kortları, basketbol sahası, mini futbol sahası, yürüyüş parkuru, botanik bahçesi, yapay göl, çocuk havuzu, 550 metrekare açık yüzme havuzu, bisiklet ve paten yolu, açık hava plates alanı, vitamin bar, sauna gibi imkanlar yer alıyor.


Evre Gedizler Evleri'nde yer alan satılık dairelerin fiyat aralığı Mayıs 2013 itibariyle şöyle;


1+0 daireler 135 bin TL ile 139 bin TL,

1+1 daireler 179 bin TL ile 234 bin TL,

2+1 daireler 285 bin TL ile 355 bin TL,

3+1 daireler 445 bin TL ile 470 bin TL,

4+1 daireler 528 bin TL ile 551 bin TL.


Evre Gedizler'de bulunan stüdyo daireler 45 metrekare, 1+1 daireler 59 metrekare ile 67 metrekare, 2+1 daireler 99 metrekare ile 120 metrekare, 3+1 daireler 167 metrekare, 4+1 daireler 198 metrekare alana sahip. Projede daire teslimleri 2015 yılının Eylül ayında gerçekleşecek. 


Sancaktepe Evre Gedizler'de yüzde 5 peşinat ödendiğinde, yüzde 10'luk kısım Haziran 2014'te, yüzde 10'luk kısım Haziran 2015'te ödeniyor. Kalan daire bedeli ise 120 aya kadar vadelendiriliyor. Yüzde 1 KDV oranının uygulandığı projede peşin ya da banka kredisi ile ödemelerde yüzde 5 indirim yapılıyor ve ayrıca lansmana özel yüzde 10 indirim yapılıyor.Ev’re projesine ulaşım nasıl sağlanıyor?


Kartal Pendik Maltepe Kadıköy vb. Anadolu yakası sahil tarafından gelenler için; Kartal E-5 den Tem bağlantı yoluna girin. Gişelere gelmeden hemen önce Sancaktepe Şile çıkışından çıkıp yolu takip edin. Işıkları geçin. Shell benzinliğinin olduğu kavşaktan Sancaktepe tabelalarını takip edin. Alt geçitten geçin ve yine Sancaktepe istikametine düz devam edin. Belediye ve Şile tabelalarını takip edin ve alt geçitten geçin. Karşınıza gelen büyük kavşaktan 3. çıkış olan Şile yönüne devam edin. Girdiğiniz yoldan hiçbir yere sapmadan 500m devam edin sağda Satış ofisini göreceksiniz. 


Avrupa yakasından, Ümraniye gibi köprü yolları üstünden gelenler için; Şile otoyoluna girin, Çekmeköy’ü ve Madenleri geçin. Sancaktepe sapağından girin. Sancaktepe merkeze geldikten sonra Samandıra - Sultanbeyli tabelalarını takip edin. Askeri alan sağınızda kalacak şekilde düz devam edin. Askeri alan bitiminden Kartal Çevre yolu tabelasından sağdan giriş yapın İlçe Emniyet müdürlüğü ( sağda) önünden sola U dönüş yapın. Belediye ve Şile tabelalarını takip edin ve alt geçitten geçin. Karşınıza gelen büyük kavşaktan 3. Çıkış olan Şile yönüne devam edin. Girdiğiniz yoldan hiçbir yere sapmadan 500m devam edin sağda Satış ofisini göreceksiniz. 


Ankara tarafından veya TEM paralı otoyolundan gelenler için; Kartal çıkışından çıkın. Gişeleri geçtikten sonra hemen Samandıra- Sultanbeyli çıkışından çıkın ve yolu takip edin. Işıkları geçin. Shell benzinliğinin olduğu kavşaktan Sancaktepe tabelalarını takip edin. Alt geçitten geçin ve yine Sancaktepe istikametine düz devam edin. Belediye ve Şile tabelalarını takip edin ve alt geçitten geçin. Karşınıza gelen büyük kavşaktan 3. Çıkış olan Şile yönüne devam edin. Girdiğiniz yoldan hiçbir yere sapmadan 500m devam edin sağda Satış ofisini göreceksiniz.Gedizler Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı M. Reşit Gediz, Gedizler Yapı ve Evre projesi için neler söyledi?Gedizler Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı M. Reşit Gediz,  grup şirketleri Gedizler Yapı ile İstanbul Anadolu yakası, Sancaktepe’de ihtiyacına göre sade, kolay ve huzurlu yaşamı tercih edenlere yönelik özel konsepte sahip ilk markalı konut projelerine imza atacaklarını söyledi.


Grup yönetim merkezlerinin de Anadolu yakası, Çekmeköy’de olduğuna dikkat çeken Gediz;  “Anadolu yakasının gelişme potansiyeli ortada.   Sancaktepe   hem oturumcu hem de yatırımcı için çok değerli bir bölge oldu. Hızla gelişmeye ve değer kazanmaya da devam ediyor.  İnşaata Mayıs ayında başlamayı hedefliyoruz” dedi. (Emlakkulisi.com, Nisan 2013)


Ev’re ve Gedizler Yapı iletişim bilgileri neler?


Adres: Abdurrahmangazi Mah. Ebubekir Cad. No:46 Sancaktepe - İstanbul

Tel: +90 216 311 88 00 Faks: +90 216 311 87 00 

Telefon: 0216 311 88 00

Web Adresi: www.ev-re.com

Gedizler Yapı Telefon: 0216 640 46 46

Gediztler Yapı web adresi: gedizleryapi.com.tr