Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Giresun Eğribel Tüneli inşaatında son durum!

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, yapımı devam eden Eğribel Tüneli'nde incelemelerde bulundu. İşte Giresun Eğribel Tüneli inşaatında son durum..


Giresun'da hayata geçiirlen Eğribel Tüneli inşaatı devam ediyor. Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Dereli-Şebinkarahisar yolu üzerindeki tünelin Asarcık köyü çıkışındaki şantiyesini ziyaret etti.


Vali Sarıfakıoğulları, yapımı devam eden Eğribel Tüneli'nde incelemelerde bulundu. 


Tünelin hizmete açılmasıyla birlikte mevcut yol yaklaşık 20 kilometre kısalacak. Tünel Türkiye’nin en uzun üçüncü, bölgenin ise en uzun ikinci tüneli olacak.


Tünel projesinin Eğribel için çok önemli olduğunu ifade eden Vali Sarıfakıoğulları, "Bu tünel Giresun’un iç bölgelerindeki Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçeleri ile Sivas’a daha güvenilir, emniyetli ve kısa zamanda ulaşım sağlayacak olmasının yanı sıra aynı zamanda Giresun’u İç Anadolu'ya  bağlayarak bölgemizde ulaşımın rahatlatmasını sağlayacak önemli bir yatırım.  Bölgeye sosyal, ekonomik, ticari ve kültürel yönden de katkısının olmasını bekliyoruz. Bu nedenle tünelde çalışmaların aksatılmadan devam etmesini ve biran önce hizmete girmesini istiyoruz" şeklinde ifade etti. 


Hürriyet