Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Gökhan Yılmaz kimdir?

Temmuz 2014'ten beri İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı görevinde olan Gökhan Yılmaz kimdir? Gökhan Yılmaz, daha önce hangi işlere imza attı?


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Gökhan Yılmaz, 29.05.1973 yılında İstanbul’da doğdu, ilk ve ortaokul tahsilinin ardından 1990 yılında Kabataş Erkek Lisesinden, 1994 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun oldu. 


1996 yılında Kağıthane Belediyesi İmar Müdürlüğünde Bölge Mühendisi olarak göreve başladı. Daha sonra sırasıyla Planlama biriminde Şehir Plancısı , Planlama Şefi olarak çalıştı. Daha sonra İmar Müdürlüğü görevini yürüttü. 2009 yılında Büyükşehir Belediyesinde İmar Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan, ve bir süre Şehir Planlama Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Gökhan Yılmaz 27.05.2013 tarihinde Şehir Planlama Müdürlüğü görevine getirildi. 


Temmuz 2014 tarihinde yapılan yeni atamalar sonucunda İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı görevine atandı. Belediyedeki görevinin yanında 1 Nolu ve 2 Nolu KTVK Bölge Kurulunda belediye temsilcisi olarak görev almış ve halen 3 nolu KTVK Bölge Kurulunda belediye temsilcisi görevi ile İstanbul Valiliği Toprak Koruma Kurulu’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi temsilcisi görevine devam etmedir.


Lisans eğitiminin ardından İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsünde Lisansüstü eğitimini tamamlayan Gökhan Yılmaz daha sonra sırasıyla AÖF Kamu Yönetim Bölümü, AÖF Yerel Yönetimler Bölümü ve AÖF Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi. 


Şu anda AÖF Sosyoloji Bölümünde 2. sınıfta eğitimine devam etmekte olup evli 2 erkek çocuk babasıdır.