Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Göktürk

İstanbul’un 1990’dan itibaren lüks konut projeleriyle yıldızı parlayan beldesidir. Eyüp’e bağlıdır. Kemer Country, İstanbul Zen, Mesa evleri gibi konut projeleri burada hayata geçirilmiştir.


Göktürk


Göktürk bölgesi nerede yer alıyor ve nasıl kuruldu?


Göktürk;  İstanbul’un Avrupa yakasında yer alıyor. Eyüp’e bağlı bir belde olan Göktürk, doğusunda ve güneyinde Mithatpaşa mahallesi, Kuzeyinde Odayeri, Batısında ise Pirinçköy bulunuyor. Kemerburgaz’da Göktürk mahallesi içerisinde yer alıyor. Göktürk beldesinde yaşam 1990 yılında başladı. 1994 yılında ise belde olma özelliğini kazandı. Daha çok lüks konut projelerinin yapıldığı Göktürk, köy konseptinde tasarlanıyor.


Geçmişteki adı Pentaiior olan belde, Göktürk adını 1958 yılında aldı. Pentaiior isminin kökeni Rumcadır. Göktürk bünyesinde su kemerleri ve Belgrad ormanlarını barındırıyor. Rum döneminden kalan su kemerleri daha sonra Mimar Sinan tarafından eski temeller üzerine inşa edilmiştir. 


Göktürk’te hangi konut projeleri bulunuyor?


1990 yılından itibaren lüks konut projelerinin yükseldiği Göktürk’te bulunan konut projeleri şöyle:

İstanbul İstanbul, İstanbul Zen, Selenium Country, Zenginbahçe Konutları, Mesa konut projeleri, Artell Forum, Kemerlife XII, Arketip Evleri, Ay-Tek Evleri, Panorama Evleri, Kemer Country, İstanbul Bis, Fantasia Elite Residence, Kemerlife XXII, Doğa Meşe Park Evleri, Tedkent Kemer 50 Evleri, Gökyüzü Residence, Yeşil Belgrad Evleri ve Sıraevler Sitesi.Göktürkİstanbul İstanbul projesinin özellikleri nedir?


Yapı Kredi Koray GYO tarafından 1999 yılında tamamlanan projede konutlar 2001 yılında teslim edilmeye başladı. 2002 yılında MIPIM tarafından Konut Geliştirme Birincilik ödülü aldı. Projenin tasarımı Mar Mimarlık tarafından gerçekleştirildi. Modern Akdeniz mimarisi ile geleneksel Türk mimari anlayışı ile dizayn edilen İstanbul İstanbul Evleri, yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları, çeşme ve göletlerden oluşuyor. 24 saat bakım, onarım ve temizlik hizmetleri için bünyesinde personel barındıran projede 2 konut tipi mevcut. Bunlar; daire grupları ve town houselar.  Daire gruplarında bahçeli daireler yer alırken, town houselarda villalar mevcut. 


İletişim Bilgileri:


Büyükdere Caddesi Yapı Kredi Plaza B Blok Kat 7

Levent - İstanbul

0 212 284 13 56Göktürkİstanbul Zen projesinin özellikleri nedir?


İstanbul Zen projesi Yapı Kredi Koray GYO tarafından Göktürk’te konumlandırıldı. İstanbul İstanbul Evleri’nin güneyinde kalan projenin tasarımını Jean Pierre LeClef ve Han Tümertekin yaptı. 

İletişim Bilgileri:

Yapı Kredi Plaza C Blok, Kat 4-18-20

Levent - TÜRKİYE

0 212 324 22 23

info@koray.com


Göktürk
Selenium Country projesinin özellikleri nedir?

Aşçıoğlu İnşaat, İnsa Yapı, Net Mimarlık ve Doğa Gayrimenkul tarafından yapıldı. Projenin mimarları ise Bora Ekinci ve Hakan Habif. Tasarımı sadedir. Cam ve geniş teraslara önem veren proje, 2004 yılında hayata geçirildi. 22 bin metrekare alana inşa edildi. Selenium Country projesinde 78 daire yer alıyor. 


İletişim Bilgileri:


Hakkı Yeten Cad. Selenium Plaza 10c 

Fulya/Beşiktaş/İstanbul

0 212 2155565Zenginbahçe Konutları’nın özellikleri nedir?

Zenginbahçe Konutları, Ethem Zengin İnşaat tarafından yapıldı. 2004 yılında temelleri atılan Zenginbahçe Konutları 22 bin 921 metrekare kapalı mekana sahiptir. 129 konutun yer aldığı projede, açık ve kapalı yüzme havuzu, jakuzi, çok amaçlı salon, fitness salonu, oyun salonu, çocuk alanı bulunuyor.


İletişim Bilgileri:

212 322 40 90-91 

www.zenginbahce2.comGöktürk

Mesa Yamaç Evleri


Mesa projeleri, Göktürk’te nasıl konumlandırıldı?


Mesa, Göktürk beldesinde birden fazla konut inşa etti. Bu projeler: Mesa Yamaç Evler, Mesa Studio Plaza ve Mesa Yankı Evleri.


Mesa Yamaç Evler, 4 farklı konut tipinden oluşuyor. Bunlar; Papatya, Akasya, Kamelya ve Gardenya. Projelerin 80 metrekare ile 320 metrekare arasında değişen daireleri bulunuyor.


Mesa Studio Plaza 12 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edildi. 24 adet stüdyo daireden oluşan projede daireler 80 metrekare ile 100 metrekare arasında değişiyor.


Mesa Yankı Evler ise 4 bloktan oluşuyor. İlk blokta iki ve üç odalı 34 adet yer alıyor. İkinci blokta 6 adet dubleks daire bulunuyor. 84 adet normal dairenin bulunduğu üçüncü blokta daireler 150 metrekare net alana sahip. 


İletişim Bilgileri:


MESA Plaza, Koru Sitesi, Ihlamur Caddesi 2

Çayyolu - Ankara 

0 312 291 50 00 

info@mesa.com.tr  

www.mesa.com.tr


Kemerlife XXII projesinin özellikleri nedir?


Kemerlife XXII, Emre Arolat tarafından tasarlandı ve 2004 yılında tamamlandı. Büyük parselde 13 blok ve 99 daire, küçük parselde ise 4 blok ve 133 daire yer alıyor. Kat bahçeli dairelerin yer aldığı projede ayrıca Fitness Merkezi, Havuz – Çocuk, Havuz – Açık, Çocuk Parkı ve Oyun Alanı bulunuyor.


İletişim Bilgileri:


Metal Yapı Konut Ticaret Ltd. Şti. Nispetiye Caddesi No:44/4

Etiler, İstanbul


Göktürk Satış Ofisleri:

Çamlık Caddesi (Şantiye)

Kemerlife Çarşısı

İstanbul Caddesi, (BP Benzinci Karşısı)

0 212 322 66 99, 

0 212 322 34 00, 

0 212 322 63 83

info@kemerlife22.com

satis@kemerlife22.comArketip Evleri’nin özellikleri nedir?


İstanbul Caddesi üzerinde yer alan proje Emre Arolat imzası taşıyor. Yunanca "arkhetypos" anlamına gelen projede, insanoğlunun davranışlarını yönlendiren temel dayanak kavramından yola çıkılarak tasarlanmıştır. Toplamda 273 konutun yer aldığı projede 1+1’den 4+1’e kadar konut tipi mevcut.


İletişim Bilgileri:


Arketip Evleri Yönetim Ofisi; Göktürk Mahallesi İstanbul Caddesi Palmiye Sokak No:4 / Eyup, Istanbul adresinde faaliyetine devam etmektedir.


Arketip Evleri Yönetim Ofisi; Göktürk Mahallesi Panayır Caddesi Fesleğen Sokak No: 2 / Eyup, Istanbul adresinde faaliyetine devam etmektedir.


Email: arketipyonetim@tsp.com.tr


Panorama Evleri’nin özellikleri nedir?


İnpaş İnşaat tarafından İstanbul Caddesi üzerinde konumlandırıldı. Proje, apartman tipi bir model ile inşa edildi.


İletişim Bilgileri:

 

S.S. Altınçağ Karaburun Arsa ve Konut Yapı Koop.

Mansuroğlu Mah. 273 Sok. No:1/B - Bayraklı / İZMİR

0 232 347 29 27

info@panoramaevleri.net