Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Gölbaşı Enda Konakları'nda yaşamın her anı tatil!

DAFF Yapı’nın Gölbaşı’nda yaptığı Enda Konakları, ileri teknolojili akıllı ev sistemleri ile rezidans konforunda çağdaş konak deneyimini birleştiriyor..


DAFF Yapı’nın Gölbaşı’nda yaptığı Enda Konakları, ileri teknolojili akıllı ev sistemleri ile rezidans konforunda çağdaş konak deneyimini birleştiriyor. Şehrin karmaşasından uzak ama şehre çok yakın bir lokasyonda gerçekleştirilen proje, üst düzey yaşam kalitesi ile pastoral yaşam olanaklarını bir arada sunuyor.


Ankara’da doğanın ve modern yapılaşmanın barışık ve sürdürülebilir bir şekilde bütünleştiği Gölbaşı’nda şimdi tamamen yeni bir yaşam konsepti doğuyor.


Kırkıncıoğlu Grup iştiraki olan DAFF Yapı tarafından hayata geçirilen Enda Konakları, rezidans konforunda çağdaş bir konak deneyimi yaşatmak için yükseliyor. Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörü olan inşaat ve gayrimenkulde yatırımlarına aksatmadan devam eden DAFF Yapı, yeni projesi Enda Konakları ile şehrin karmaşasından uzak ama aynı zamanda şehre çok yakın bir lokasyonda, gerçek konak keyfini ileri teknolojili akıllı ev sistemleriyle birleştiriyor. Özel mimarisi, organik tarım da yapılabilecek bahçeleri, geniş yaşam alanları ve fonksiyonel tasarımı ile dikkat çeken Enda Konakları’nda, estetik ve üst düzey yaşam kalitesi ile pastoral yaşam olanakları bir arada.


Akıllı konaklar


18 bin metrekare arazi üzerinde inşa edilen Enda, 20 konaktan oluşuyor. Her bir konak 3 metre tavan yüksekliğine sahip ve hepsinin kendine özel, yan konaktan bağımsız 700 metrekarelik bahçesi bulunuyor. Projede, AB standartlarında güvenli çocuk oyun alanı, kapalı yüzme havuzu, basketbol sahası, sauna, buhar odası, fitness salonu gibi sosyal donatılar yer alıyor.


Akıllı ev sistemine sahip konaklar, 7/24 profesyonel güvenlik personeli, RAID-5 teknolojili kapalı devre kamera sistemi, duman dedektörü, hassas yangın sistemi, yerden ısıtma sistemi, yedeklemeli merkezi jeneratör, merkezi hidroforlu su deposu, fiber optik internet altyapısı, tasarruflu peyzaj sulama sistemleri, klima alt yapısı ve her konağın kendisine ait otopark alanı gibi özellikleri ile de göz dolduruyor.


Enda, 7/24 görev başında olan profesyonel ekibin yanı sıra siteyi baştan başa çevreleyen ferforje duvarlar ve tam donanımlı gözetim mekanizmalarıyla da korunacak. Ortak alanların bakımı, yüzme havuzu gibi diğer site içi hizmetler de profesyonel site yönetimi tarafından sunulacak.


“Yaşamın her anı tatil”

DAFF Yapı Genel Müdürü Abdullah Kırkıncıoğlu, proje hakkında bilgi verirken, “Enda’yı tasarlarken hayallerimizden ilham aldık. Her şeyi prestijli bir yaşamın gerekliliklerini düşünerek, yaşam kalitesini maksimuma çıkarmak için tasarladık” dedi.


“Kale sağlamlığındaki” büyük bahçeli konaklarda doğa ile iç içe bir yaşamı ileri teknolojili sistemler ve sosyal donatılarla birleştirdiklerini söyleyen Kırkıncıoğlu, ortak sosyal alanların özlenen komşuluk ilişkilerini canlandıracağını, zengin bitki ve ağaç varlığının da toprakla yeniden buluşmayı sağlayacağını vurguladı. Kırkıncıoğlu, “Sakinlerimiz 2 dönümlük bostan alanında ilaç ve gübre kullanmadan, tamamen organik tohumlarla doğal tarım yapabilecek. Bahçelerimizi en güzel bitki ve ağaç türleri ile donatacağız. Akçaağaç, ladin, Japon elması, ıhlamur ve servilerden oluşan yaklaşık 500 adet fidanı toprakla buluşturuyoruz. Burada yaşamın her anı tatil tadında olacak” diye konuştu. 


http://www.endakonaklari.com/