Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Gülaylar Group

Kuyumcu olarak kurulan firma daha sonra gayrimenkul geliştirme ve inşaat sektörüne de girdi. Firma dünya çapında uluslararası Fon ve Asset Management faaliyetlerine ağırlık veriyor.


Gülaylar Group 

Gülaylar Group 95 seneye yaklaşan geçmişiyle 3. ve 4. kuşağa kadar ulaşabilen Türkiye’nin  en eski ve en köklü kurumlarından birisi...

Özellikle ticari gayrimenkul portföy oluşumunda dünya çapında uluslararası Fon ve Asset Management faaliyetlerine ağırlık vermiş bulunmakta.

Gülaylar Group ne zaman kuruldu?

Gülaylar Group;  Dede İhsan Gülay tarafından 1926 yılında kuruldu. 2.ci kuşak Mehmet Gülay’ın 1951 yılında işleri devralması ile faaliyetlerini geliştiren Gülaylar Group günümüzde 3 farklı sektörde 36’yı aşan şirketleri ve 1.600’e yakın çalışanı ile faaliyet göstermekte.

İlhan Gülay, Gülaylar Group kuruluşu hakkında neler söyledi?

Gülaylar Group patronlarından olan İlhan Gülay, Gülaylar Group’un kuruluşunu şu şekilde anlattı:

Bundan 90 yıl önce dedemiz İhsan Gülay, saat satışı ve tamirciliği yaptığı Yozgat’ta şirketimizin temellerini atıyor. Babamız Mehmet Gülay Bey, sarrafiye ve altını da işine ekleyerek işleri büyütüyor. Perakendecilikte büyüdükten sonra 1968 yılında İstanbul’da Kapalıçarşı’ya gelerek perakendenin yanında toptancılığa başlıyor ve Türkiye’nin her tarafında birçok kuyumcuya toptan ürün satıyor. Yozgat’tan sonra İlk mağaza 1964’te Ankara Anafartalar çarşısında  açılıyor. Bir süre sonra da 1968’te İstanbul’da Kapalıçarşı’da toptan satış ve perakende mağazaları açılır. 

Gülaylar Group tarafından ne tür projeler yapmaktadır?

Gülaylar Group, alışveriş merkezi, alışveriş kasabası, lojistik depolar, otel, konut gibi projeler üretmektedir.

Gülaylar Group, gayrimenkul geliştirme sektöründe markaları nelerdir?

 1. City’s Nişantaşı

2.Meydan İstanbul

3.Kozyatagı Carrefour

4.Elegance Hotels İnternational,Marmaris

Gülaylar Group, neler yapmaktadır?

Gülaylar Group son olarak 230 milyon USD bedel ile Meydan Ümraniye AVM’yi satın aldı. Nisan ayından bu yana satış için görüşmelere başlayan iki grup Haziranayında el sıkıştı Metro Group Asset Magangement'in2007 yılında yaklaşık 130 bin metrekarelik alanda açılışını yaptığı içerisinde IKEA ve Media Markt’ınbulunduğu Ümraniye'deki Meydan Alışveriş Merkezi'nin yeni sahibi Gülaylar Group oldu 

Gülaylar Group Nişantaşı'nın merkezinde yer alan City's AVM’nin de sahibi.

Gülaylar Group iletişim bilgileri 

Adres: Nuruosmaniye Caddesi No:63 PK 34120 Cağaloğlu/İstanbul

Telefon : +90 (212) 455 05 05 Faks: +90 (212) 528 02 27

E-Posta: info@gulaylargroup.com