Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Gülaylar Group

Kuyumcu olarak kurulan firma daha sonra gayrimenkul geliştirme ve inşaat sektörüne de girdi. Bununla birlikte son olarak Ümraniye’de yer alan Meydan AVM’yi satın aldı.
Gülaylar Group ne zaman kuruldu?


Gülaylar Group;  İhsan Gülay tarafından 1926 yılında kuruldu. Mehmet Gülay’ın 1951 yılında işleri devralması ile birlikte firma kurumsallaşmaya başladı. 


Gülaylar, turizm, gayrimenkul geliştirme ve inşaat sektörlerinde hizmet vermektedir. Grup adına inşaat işlerini City’s Property Development yürütmektedir. 


İlhan Gülay, Gülaylar Group kuruluşu hakkında neler söyledi?


Gülaylar Group patronlarından olan İlhan Gülay, Gülaylar Group’un kuruluşunu şu şekilde anlattı:

Bundan 80 yıl önce dedemiz İhsan Gülay, saat tamirciliği yaptığı Yozgat’ta markamızın temellerini atıyor. Babamız Mehmet Bey, sarrafiye işine altını da ekleyerek işleri büyütüyor. Perakendecilikte büyüdükten sonra 1973 yılında İstanbul’da Kapalıçarşı’ya gelerek ve birçok kuyumcuya ürün satarak toptancılığa başlıyor. İlk mağaza Ankara’da bir süre sonra da 1970"te İstanbul’da Kapalıçarşı’da açılır. 10 metrekarelik dükkânda iyi işler yapılır.


İşler iyi gitmeye başlayınca işi entegre üretime kadar götüren markadan, Anadolu esnafı ürün almaya başlar. İşler zamanla katlanarak büyür.  Şimdi ise Gülaylar, müşterinin istediği ürünü tasarlayıp üretiyor.


Gülaylar Group tarafından ne tür projeler yapmaktadır?


Gülaylar Group, alışveriş merkezi, alışveriş kasabası, lojistik depolar, otel, konut gibi projeler üretmektedir. 


Gülaylar Group yönetiminde kimler yer almaktadır?


Gülaylar Group yönetiminde yer alan isimler şöyle: Mehmet Gülay, İhsan Gülay, İlhan Gülay, Meral Gülay, Tülay Gülay, Zuhal Gülay, Hurşit Şen.


Gülaylar Group, gayrimenkul geliştirme sektöründe markaları nelerdir?


1.City’s Property Development

2.City’s


Gülaylar Group, neler yapmaktadır?


Gülaylar Group son olarak 230 milyon USD bedel ile Meydan Ümraniye AVM’yi satın aldı. Meydan AVM’nin açılışı 2007 yılında Metro Group Asset Magangement tarafından yapılmıştı. Ümraniye Meydan AVM kiracıları, 2013 Temmuz ayı kiralarını Gülaylar Group tarafına iletecek. Gülay Group, kiracıları bu durumdan şöyle haberdar etti:


Değerli kiracımız. M1 Ümraniye AVM'nin mülkiyeti 11 Haziran'da Gülaylar Group İstanbul A.Ş.'ye geçmiştir. Kiracısı bulunduğunuz mecurun Haziran ayı kiralarını Metro Properties'e Temmuz ayı kiralarını ise şirketimizin hesaplarına yatırmanızı rica ederiz. AVM'nin yönetim hizmeti 30 Eylül'e kadar Metro Properties tarafından yürütülecektir. Bu tarihe kadar ek giderler, reklam katkı payları Metro Properties'e yatırılacaktır. 01 Ekim'de AVM yönetimi hizmetini gerçekleştirecek şirketimiz yeni hesap bilgileri ve detayları sizlere iletecektir.


Gülaylar Group iletişim bilgileri nedir?


Adres: Nuruosmaniye Caddesi No:63 PK 34120 Cağaloğlu/İstanbul

Telefon : +90 (212) 455 05 05 Faks: +90 (212) 528 02 27

E-Posta: info@gulaylargroup.com