Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Gültekin Güvensoy kimdir?

Güvensoy İnşaat ve Sanayi A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Güvensoy kimdir? Gültekin Güvensoy bugüne kadar hangi işlere imza attı?


1960 Kars'ta doğan Güvensoy, yüksek okul  mezunudur.   Güvensoy  İnşaat  ve  Sanayi A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. 1985 yılında kurulan Güvensoy A.Ş., yaklaşık 30 yıldan beri Güvensoy Grup olarak inşaat, turizm, gıda ve madencilik sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

 

Şirket inşaat sektöründe barajlar, yollar, AVM ,çevre düzenlemesi, lüks konut işleri gerçekleştirilmektedir.


Turizm alanında  Bodrum’da  CASA COSTA hotel ve KARS’da KARS’ otel adı altında  faaliyet gösterilmektedir. Madencilik dalında ise Güvensoy Madencilik ve Gıda Sanayi Anonim Şirketi adı altında 20 yılı aşkındır granit taş ocağı, mermer ocağı  ve kum ocağı işletmeciliği yapılmaktadır.


Gıda sektöründe Güvensoy’un  2011  yılında yapımını tamamlayarak Ankara’ya kazandırdı KIZILAY AVM‘de ilk şubesi açılan KOFFİEBOON adı altında kafe zinciri kısa sürede  dört şubeye ulaştırıldı.


Güvensoy’un devam eden işleri arasında yurt içinde D.S.İ’nin  Ankara  Kalecik İçme Suyu ve Sulama  Baraj İnşaatı,  DSİ’nin Mavi Tünel İkinci Kısım İnşaatı da KONYA’da  devam eden bazı işler arasındadır.


Yurt dışında ise Libya da iki sulama barajı inşaatı Güvensoy’un üstlendiği işler arasındadır.


Gültekin Güvensoy  evli ve iki çocuk babasıdır.