Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Gültepe – Çınartepe Mesire Alanı

İzmir’in Konak İlçesi Çınartepe Mahallesi’nde bulunan bir semttir. Gültepe adı Çınartepe’deki bir mesire alanının da yeni adıdır.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!


Gültepe – Çınartepe Mesire Alanı

Gültepe- Çınartepe Mahallesi, Konak, İzmir


Çınartepe Mahallesi nerededir?


İzmir’in ilçesi Konak’ta yer alan mahalledir. Çınartepe Mahallesi’nin kuzeyinde Atamer, doğusunda Aydoğdu, güneyinde İzkent ve batısında Mehmet Akif Mahalleleri bulunur. 


Konak 9 No'lu Çınartepe Aile Sağlığı Merkezi buradadır. 


Mahalle, Dicle Caddesi etrafına kurulmuştur. Cadde üzerinde 3 otobüs durağı ve bir çocuk bahçesi vardır.  Seyfi Gülmez İ.Ö.O., mahalledeki eğitim kurumudur. Çınartepe Mahallesi’nin özellikleri nelerdir?


Çınartepe Mahallesi'nde, Ozan Fazıl Gültekin Parkı, Aydın Erten Parkı ve Çamlı Parkı olmak üzere üç park bulunur. Gültepe Mezarlığı, Çınartepe Mahallesi’ndedir.


Çınartepe Mahallesi’nde toplam 6 bin 58 nüfus, bin 814 konutta imaket etmektedir. Mahalle’de 917 bina bulunurken toplam işyeri sayısı 103’tür. Gültepe / Çınartepe hangi habere konu oldu?


Gül Park Mesire Yeri İzmir'in en büyük mesire alanı olacak! (Yeni Asır Gazetesi, 12 Kasım 2013)


Konak Belediyesi'nin 2012 Ocak ayında temelini attığı, Gültepe'de yer alan ve İzmir'i kuşbakışı gören mesire alanının çalışmaları tamamlandı. Gültepe Çınartepe'de bulunan alan hizmete girdiğinde kentteki en büyük yeşil alan olacak.Gültepe – Çınartepe Mesire AlanıKonak Belediyesi'nin çalışmalarıyla çağdaş bir görünüm kazandırılan Gültepe'de yer alan Çınartepe Mesire Alanı'nın adı muhtar ve meclis üyelerinin oylarıyla 'Gültepe, Cançeşme, Gül Park Mesire Yeri' olarak değiştirildi. Mesire alanı, yıl sonunda İzmirlilere hizmet vermeye başlayacak. Konak Belediyesi'nin 2012 Ocak ayında temelini attığı, Gültepe'de yer alan ve İzmir'i kuşbakışı gören mesire alanının çalışmaları tamamlandı. Gültepe Çınartepe'de bulunan alan hizmete girdiğinde kentteki en büyük yeşil alan olacak. 80 bin dönüm arazide kurulan mesire alanı kır kahvesiyle, seyir teraslarıyla, gezi alanlarıyla, süs havuzlarıyla, çocuk oyun, koşu yolu ve spor alanlarıyla İzmirlilerin uğrak yeri olacak.Çınartepe Mahallesi posta kodu kaçtır? 


Çınartepe Mahallesi’nin posta kodu şöyledir; 35390Çınartepe Mahallesi Muhtarlığı iletişim bilgileri nelerdir? 


Muhtar: Atamtürk Kaptan

Adres: Dicle Caddesi No: 86 Konak / İzmir

Tel: 0232 456 31 70