Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Gültepe Spor Tesisi'nde temel atıldı!

İzmir Konak yatırımlarından olan Gültepe Spor Tesisi'nin temeli atıldı. Temel atma törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, belediye meclis üyeleri katıldı..


İzmir Konak'ta kente değer katan yatırımlara biri olan Gültepe Spor Tesisi'nde temel atıldı. Konak Belediyesi tarafından Gültepe Semti’nde inşa edilecek olan dev spor tesisinin temel atma töreni gerçekleştirildi.


Törene İzmir  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Konak Belediyesi sporcuları ile semt sakinleri katıldı.


Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, temel atma töreninde açıklamalarda bulunan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, seçim çalışmaları sırasında Gültepeli gençlerin ve çocukların kendisinden ilk istedikleri şeyin bir spor tesisi olduğunu belirterek bir hayali gerçekleştirmekten duydukları mutluluğu anlattı.


Pekdaş, “Biz onlara verdiğimiz sözü tutuyoruz şimdi. Bu tesisin yanı sıra Halkapınar’da da bir halısaha yaptık, Yağhaneler’de Jandarma’nın bulunduğu yeri TOKİ’den satın aldık orada bu tesislerin devamını getireceğiz. Göreve geldiğimizde 22 olan semt merkezi, spor merkezi, kültür merkezi sayımızı 46’ya çıkardık. Biz Konaklılar olarak birbirimize iyi gelerek yaşamımızı sürdürmemiz gerekiyor. Bunun için bu merkezler o kadar işe yarıyor ki bunları çoğaltmak görevimiz” diye konuştu.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016