Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Güneşli Tower satışa çıktı! Aralık 2018'de teslim!

Merosa'nın Güneşli’de yer alan 35 milyon dolar yatırım bedeline sahip Güneşli Tower Projesi, 2018 yılının Aralık ayında teslim edilecek..


Uluslararası gayrimenkul yatırım, inşaat, bilişim, medya ve turizm sektörlerinde 25 yılı aşkın tecrübesiyle faaliyetlerine devam eden yabancı ortaklı MEROSA Şirketler Grubu, Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyor. 


Sapanca’da tamamlanan ve büyük ilgi gören Andalusia Villaları ile Akçay Saray Villaları’ndan sonra aynı bölgede yeni villalar ve 5 ile 7 yıldızlı hotel projelerini başlatan MEROSA Şirketler Grubu, şimdi de İstanbul’un yıldızı parlayan lokasyonlarında yeni yatırımları hayata geçiriyor. 


EŞSİZ MİMARİSİ İLE GÜNEŞLİ’NİN YENİ GÖZDESİ GÜNEŞLİ TOWER 

İstanbul’un gözde yaşam merkezlerinden yabancıların tercihi olan Güneşli’de yer alan  Güneşli Tower  Projesi 35 milyon dolar yatırımla hayata geçirilmiş olup, proje 2018 yılının Aralık ayında tamamlanacaktır. 


Huzurlu bir yaşam ortamı isteyenleri 5 yıldızlı konforla buluşturan yaşam merkezi, 82 adet 1+1 ve 26 adet 2+1 olmak üzere toplamda 108 dairede ve 6 adet ticari üniteden oluşuyor. 


Merosa Güneşli Tower, yaşayanların her ihtiyacını karşılamak üzere dizayn edildi. Öyle ki açık ve kapalı yüzme havuzu, spor salonu, sauna ve hamam Merosa Güneşli Tower sakinlerinin şehir yaşamının tüm streslerinden uzaklaştıracak şekilde yapılıyor. 


Projenin zemin katında yer alan alışveriş merkezi ve 6 adet ticari ünite Merosa Güneşli Tower sakinlerinin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak donamı sahip.  


Güneşli Tower Projesi’nin %90’ı temel atılmadan yabancı yatırımcılara satılmıştır. 


BAŞKANIN MESAJI 

Hz. Mevlana’nın çok sevdiğim bir cümlesi vardır; ‘’ doğrulara  yemin etmeye ihtiyaç yoktur ‘’ der. Ne güzel bir felsefe, biz de bu felsefe ile deneyimimizi sizlere aktarmak, sizlere yaraşır bir yaşam alanı yaratabilmek için canımızı dişimize taktık , çok çalıştık, çabaladık ve adı gibi güneş gibi  içimizi ısıtacak, size yeni yuvanız yaşam alanınız, yurdunuz, eviniz, kendi cennetiniz olmasını dilediğimiz ‘’ Güneşli Tower ‘’ ı  inşa ediyoruz.  


Çevreye duyarlı, doğa dostu bir yaşam vadettiğimiz, Güneşli Tower’da  mutluluk ile lüks yaşam alanınızda vaktinizi güzel geçirmenizi temenni eder ve hep beraber bu  yaşamın ne kadar keyifli olabileceğini , bunun doğruluğunu deneyimlemenizi gönülden temenni ederim.  


MEROSA GRUP BÜNYESİNDEKİ ŞİRKETLER VE PROJELER 

MEROSA YATIRIM 

Grubun ana yatırım şirketidir. Türkiye’de ve özellikle İstanbul’da, değişik alanlarda yatırım yapmaktadır. En önemli yatırımları Andalusia Villas-1-2-3 Ümraniye ve Levent projelerdir.  Ayrıca büyük projelerde  (My World Europe gibi) yatırımları mevcuttur.  Turizm sektöründe de yatırımları devam etmektedir. 


GULF GROUP 

Merosa bünyesinde bulunan bir yatırım şirketidir. Türkiye içinde ve özellikle turistik yerleşim yerlerinde Yalova-Sapanca-Bolu-Abant yatırımları mevcuttur. Gulf Group Merosa bünyesinde yabancı ortaklı bir turizm yatırım şirketidir. En önemli yatırımlarından biri Sapanca 7 yıldızlı Grand Merosa Hoteli’dir. Sapanca’da bulunan bu Hotel 7 yıldızlı 1000 yataklı İslami bir oteldir. 


AQAR 

Merosa bünyesinde yabancı ortaklı gayrimenkul alım satım ve pazarlama şirketidir. Merosa Grubu’nun ürettiği projeleri körfez ülkelerinde geniş pazarlama ağı sayesinde satışa sunar. 


İNŞAAT SAPANCA GÜMÜŞ 

Merosa Grup bünyesindeki yatırım projelerinin  Sapanca’daki inşaat şirketidir. Akçay Villaları, Merosa Hotel 5 yıldız, Andalusia Villas 1-2-3 inşaatlarını yapan şirkettir 


OPTİMUM İNŞAAT 

Merosa Grubu’nun ortak olduğu İstanbul Sancaktepe’de bulunan Optimal Life Projesi’nin sahibi ve inşaat şirketidir.

 

TURİZM  EL BEŞİR TURİZM 

Merosa Grup bünyesindeki turizm yatırımlarını ve otellerini pazarlayan turizm şirketidir. 


MEROSA HOTEL 5 YILDIZ 

376 yataklı 38,000 metre kare kapalı alan ve 25,000 metre kare alana sahip alkolsüz beş yıldızlı İslami bir oteldir.  Sapanca Kuruçeşme mevkiinde yer alan muhteşem doğa ve göl manzarasına sahip olan bölgedeki tek İslami oteldir. 


GRAND MEROSA HOTEL 7 YILDIZ 

Sapanca Mahmudiye bölgesinde bulunan 1000 yatak kapasiteye sahip 112,000 metrekare açık alan 35,000 metre kare kapalı alanı olan Grand Merosa Hotel bölgedeki tek 7 yıldızlı ikinci İslami oteldir. 2014 yılında proje geliştirmesi başlayan ve 2018 yılında bitmesi planlanan Hotel Ortadoğu’daki turizm şirketlerinin göz bebeği konumundadır. 


ANDALUSİA VİLLAS HOTEL 

37 villadan oluşan ve sosyal alanları olan İslami otel projesidir.

 

MEDYA BEYAN MEDYA 

2014 yılında kurulan ve Merosa Grup bünyesinde yer alan Beyan Medya, Türkiye’nin tanıtımı ve Türkiye’deki yatırım fırsatlarını anlatmaktadır. 


BİLİŞİM EZMOBİLİTY 

2014 yılında kurulan Ezmobility ve Kaizen bilişim sektöründe uluslararası platformlarda faaliyet gösteren Körfez ülkelerinden yabancı ortaklı it şirketidir. Suudi Arabistan’da Cidde, Riyad ve Dubai’de ofisleri olan şirketimiz yeni gelişen teknolojileri yakından takip etmektedir.

 

FİNANS GULF CAPİTAL 

2015 yılında Hollanda’nın Amsterdam şehrinde kurulan yabancı ortaklardan oluşan, grubun finans ve mali gücünü destekleyen bir fon şirketidir. Uluslararası hiet veren Gulf Capital Türkiye’deki büyük yatırımlara ve projelere finans sağlamaktadır


Web: http://www.merosa.com.tr