Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Güniz Çelen kimdir?

CRE tarafından verilen en prestijli ödül olan 2017 James D. Landauer/John R. White ödülünün sahibi Güniz Çelen kimdir?


Güniz Çelen, ODTÜ’den Mimarlık lisans ve lisansüstü, Koç Üniversitesi’nden İşletme İdaresi ve Finans yüksek lisans derecelerine sahip, SPK lisanslı değerleme uzmanıdır. 


Değerleme konusunda uluslararası tanınırlığı en yüksek Appraisal Institute’dan “MAI” imza yetkisine ve RICS -Royal Institution of Chartered Surveyors’da “FRICS” unvanına sahiptir. 


"CRE" unvanına sahip


Danışmanlık konusunda The Counselors of Real Estate tarafından dünyada elli yıldır sadece 1.100 kişiye verilmiş olan "CRE" unvanına ve imza yetkisine layık görülmüştür.En prestijli gayrimenkul ödülünün sahibi


Güniz Çelen, sadece davetle üye kabul eden meslek örgütü The Counselors of Real Estate (CRE)  tarafından verilen en prestijli ödül olan 2017 James D. Landauer/John R. White ödülünün sahibi oldu.


1976’da uluslararası inşaat taahhütlerinde proje mühendisi olarak çalışma hayatına başlayan Çelen, Türkiye, Ortadoğu ve ABD’de süren deneyimleri sonucunda KİSKA Şirketler Grubu’nda Yatırımlardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı ve The Marmara İcra Kurulu Üyeliği görevine getirildi.


İnşaat, yatırım ve geliştirme sektörlerindeki 38 yıllık deneyimle yerel ve uluslararası yatırım portföyü sahibi kurumlara değerleme ve danışmanlık hizmetleri vermek üzere 1995’te halen Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttüğü  Çelen Değerleme Merkezi’ni kurdu. 


Çelen, 2001’de Değerleme Uzmanları Derneği’ni kurdu ve 2007’ye kadar Başkanlık görevini üstlendi. 2006-2008 yılları arasında Türk MMMB Yönetim Kurulu Üyesi olan Çelen halen, Appraisal Institute Yönetim Kurulu Üyesi, YASED Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, CRE, RICS, AIA, AYD, ULI ve Mimarlar Odası aktif üyesidir. 


Güniz Çelen halen, üstlenmiş olduğu sivil misyonuyla yerel ve uluslararası arenalarda, yayınlara makaleler yazıyor, ders veriyor ve konferanslara konuşmacı olarak katılıyor.

 


Güniz Çelen en prestijli gayrimenkul ödülünü aldı!