Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Gürkan Akpınar kimdir?

2004 yılından beri yarı ahşap evler ve bireysel daireler rehabiltasyonu ile inşaat sektöründe hizmet veren Gürkan Akpınar kimdir?


Gürkan Akpınar, 1974 yılında Almanya’nın Stuttgart kentinde doğmuştur. Pforzheim Üniversitesi Ekonomi Bölümünden 2000 yılında mezun olmuştur. Gürkan akpınar üniversite mezuniyetinin hemen ardından Almanya’nın en büyük Kobi Alım/Satım şirketinde Broker olarak çalışmaya başlamış ve kısa zamanda Almanya’nın “En Başarılı Genç Broker”ı seçilmiştir. Stratejik hedefleri doğrultusunda 2003 yılının ilk yarısında “Şirket Birleşmeleri ve Satın Almaları – Mergers & Acquisitions” konusunda faaliyet göstermiştir. Başta Uluslararası Yatırım Fonları adına olmak üzere Almanya genelinde bir çok şirket Alım/Satım ya da şirket birleşmesi projelerine imza atmıştır. 


Sonrasında ise başta yetiştiği bölge olması ve civarda faaliyet gösteren firmaların her birinin dünya devi markalar olması sebebiyle yatırımlarına Baden-Württemberg Eyaletinin Stuttgart kentinde devam etmeyi tercih eden Akpınar, faaliyetlerini genişleterek, gayrimenkul üzerinde güçlü bir odaklanmaya gitmiştir. 


Yarı ahşap evler ve bireysel daireler rehabiltasyonu ile başladığı İnşaat sektöründe 2004 yılından beri faaliyet gösteren Sayın Akpınar, yatırımcılarına Uluslararası Emlak Fonları, Parekende zincirleri ve Otomobil şirketleri alanlarında da faaliyet göstermiştir. 


Bugün Ulusal ve Uluslararası Ticari Binalar , Ofis Kompleksleri ve Gayrimenkul portföyü inşa etmeye devam etmektedır.