Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Gürşat Kale kimdir?

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale kimdir? Gürşat Kale, ne zamandan beri belediye başkanı olarak hizmet veriyor?


Gürşat Kale 1956 yılında Aydın’da doğdu. İlköğretimini 1962–1967 yılları arasında İncirliova İzzet Ayaydın-Ali Sarıyörük İlkokulunda, 1967-1970 yılları arasında İncirliova Ortaokulu’nda, lise eğitimini ise 1970-1974 yılları arasında İzmir AtatürkLisesi’nde, yüksek öğrenimini 1974-1980 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Petrol Mühendisliği Bölümünde tamamladı.


1980 yılında Türkiye Petrol Anonim Ortaklığında (TPAO) petrol Mühendisi olarak göreve başladı. Türkiye’nin hemen her köşesinde petrol arama sondajlarında çalıştı. Sondajmühendisi, şef, başmühendis, müdür, daire başkan yardımcılığı gibi görevlerde bulundu.


Kurum faaliyetleri çerçevesinde Mısır, Irak, Azerbaycan ve Kazakistan projelerinde teknikuzman ve yönetici olarak çalıştı. 2003-2009 yılında emekliye ayrılarak özel sektörde Türkmenistan projesinde görev aldı.


2009 yılında Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) İncirliova Belediye Başkan Adayı oldu. 2014 yılında yine, Milliyetçi HareketPartisi’nden (MHP) İncirliova Belediye Başkan Adayı olarak girdiği yerel seçimlerde, belediye başkanı seçildi.


Belediye Başkanımız Gürşat Kale' nin, annesi Perihan Kale, babası (Rahmetli) Rifat Kale, eşinin ismi Samime Kale'dir.


Başkanımız Gürşat Kale, evli ve üç çocuk babasıdır.

Önerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları