Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hacıosman - Sarıyer - İstanbul

Mahallenin konut stoku daha çok 1970 ve 1980'lerden kalan evlerden oluşmaktadır. İstanbul'un yenilenecek ve yatırım fırsatlarına açık bir semtidir.


Hacıosman - Sarıyer - İstanbul


Hacıosman nerede?


Hacıosman; İstanbul Avrupa Yakasındadır. Sarıyer ilçesine bağlı bir semttir. Cumhuriyet, Tarabya ve Derbent mahallelerinin kesiştiği alandadır. Tarabya Bayırı, Hacıosman Bayırı ve Arabayolu Caddesi bu semtten başlayarak sahile kadar iner. 


Hacıosman kiralık ve satılık daire fiyatları kaç TL?


2013 yılı itibari ile Hacıosman’da yer alan satılık daire fiyatları 180 bin TL’den, kiralık daire fiyatları ise 500 TL’den başladı. 


Hacıosman’a ulaşım nasıl sağlanmaktadır?


Sarıyer Hacıosman’a ulaşabilmeni için 4.Levent-Hacıosman Metro hattı açıldı. 4.Levent-Hacıosman hat uzunluğu 8.120 metre olduğu açıklandı. Bu metro hattının istasyonları şöyle:


Sanayi, İTÜ-Ayazağa, Atatürk Oto Sanayi, Darüşşafaka, Hacıosman, Seyrantepe-Stadyum.


Metro hattı ile Hacıosman’dan diğer bölgelere yolculuk süresi ise şu şekilde:

4.Levent’e 12 dk, Taksim’e 24 dk, Şişhane’ye 27 dk, Yenikapı’ya 32 dk, Otogar’a 50 dk, Havalimanına 63 dk, Olimpiyat Stadına 73 dk, Seyrantepe Stadına 14 dk, Üsküdar’a 43 dk, Kadıköy’e 49 dk, Kartal’a 79 dk.

Metro hattı dışında Hacıosman’a İETT hattı üzerinden de ulaşmak mümkündür. Bu hatlar şöyle:


41 SF Sarıyer – FSM Mahallesi

29 D Ferahevler – Kabataş

150 Sarıyer Rumeli Feneri – Hacıosman 


Bunların dışında 2012 yılı içinde açılışı yapılan Sarıyer - Çayırbaşı Tüneli'nden de Hacıosman’a ulaşmak mümkündür. Buna göre; Hacıosman Bayırı'ndan Kilyos Caddesi'ne giden mesafeyi yüzde 40 azaltan tünel, yaklaşık 1 saatlik yolculuğu 5 dakikaya indirdi. 

Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı