Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hadi Uyar kimdir?

Samsun Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar kimdir? Hadi Uyar, ne zamandan beri belediye başkanı olarak hizmet veriyor?


Hadi Uyar, 1959 yılında Alaçam'da doğdu. İlkokul,ortaokul ve liseyi Alaçam'da bitirdi.Eskişehir Anadolu   Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden 1982 yılında mezun oldu. 1983-1984 yıllarında Deniz Topçu Yedek Subay olarak askerliğini tamamladı. 


1985 yılından bugüne kadar Alaçam'da Eczacı olarak sağlık sektöründe iş hayatına devam etmektedir. Siyasal hayata Anavatan Partisi İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İlçe Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliklerinde bulundu. 2004-2009 yılları arası Ak Parti İl genel Meclis Üyeliğinde bulundu. 


Sosyal hayatta Türkiye Kızılay Derneği Alaçam Şube Başkanlığı,Alaçam Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği, Alaçam Devlet Hastanesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği,Pratik Kız Sanat Okulu Derneği Başkanlıkları,Alaçam Spor Kulübü,Alaçam Şehir Kulübü ve Eczacılar Odası üyesidir. 


2011 yılında kurduğu Alaçam Mubadele Derneği Başkanlığı görevini 2014 yılına kadar devam ettirmiştir. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 2014 Türkiye yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden aday olmuş ve aldığı %48.24'lük oy oranı ile Alaçam Belediye Başkanı olmuştur ve halen bu görevi devam ettirmektedir.