Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hakan Çatalkaya kimdir?

TEKTAŞ Kentsel Dönüşüm Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çatalkaya kimdir?


Hakan Çatalkaya; Kentsel Dönüşüm Uzmanı, TEKTAŞ Kentsel Dönüşüm Yönetim Kurulu Başkanı, İnşaat Yüksek Mühendisi.

 1977 yılında İstanbul'da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nde tamamladı. 


Hakan Çatalkaya, TEKTAŞ Mühendislik Ltd. Şti.'ni kurarak yurtiçi ve yurtdışında proje ve danışmanlık hizmetleri vermeye başladı. 


Ulusal ve uluslararası proje tasarım yarışmalarında pek çok ödül aldı. Üniversitelerde danışman öğretim üyesi olarak ders verdi. 


Kentsel Dönüşüm Kanunu kapsamında konuşmacı olarak birçok konferans, seminer, panele katıldı; büyük ölçekli projelere, yatırım şirketlerine, belediyelere, kamu kurum ve kuruluşlarına danışmanlık hizmeti verdi.


İnş. Yük. Müh. Hakan Çatalkaya'nın Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürüttüğü TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM, Türkiye genelinde hizmet veren T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkili kuruluşu ve Türkiye'de ilk ve tek ECCE (European Council of Civil Engineers/Avrupa İnşaat Mühendisler Birliği) üyesidir.


Halen danışman öğretim üyesi olarak üniversitelerde dersler veren, Kentsel Dönüşüm Kanunu kapsamında konferans, seminer ve panellere katılan ve danışmanlık hizmetleri veren Çatalkaya, TEKTAŞ GROUPS yönetim kurulu başkanı olarak çalışmalarına devam ediyor.