Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Haluk Sert kimdir?

Nar Yatırım İcra Kurulu Üyesi ve As Yapı Yönetim Kurulu Başkanı. Haluk Sert, emlak basınının karşısına son olarak Beyoğlu Look projesiyle çıktı. Sert, As Yapı’yı 1983’te kurdu. Firması 50’den fazla otelin renovasyonunu yaptı. Maslak projesiyle de Ali Ağaoğlu’na komşu oluyor…Haluk Sert kimdir?
As Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk SertHaluk Sert kimdir?1968 İstanbul doğumlu Haluk Sert, İstanbul Teknik Üniversitesi, inşaat Yüksek Mühendisliği 1989 yılı mezunudur.  İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi “ İnşaat İşletmeciliği” ve İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi “ Organizasyon ve İşletme Politikası” bilim dallarında iki yüksek lisans diploması sahibidir. Üniversite yıllarında inşaat sektörüne girmiş, 1990 yılında As Yapı İnşaat Şirketini kurmuştur.            Denizli Buldan ilçesinin, ünlü dokuma ustası Halil Sert’in torunu olan Haluk Sert; 1970 yılında, babası Abdullah Özol Sert tarafından kurulan ve halen faaliyetlerini sürdüren As Tekstil ve Dokuma Firması’nın Sultanhamam merkezinde küçük yaşlardan itibaren çalışmaya başlamış ve ticaret yaşamına dair önemli deneyimler elde etmiştir. 


Evli ve iki erkek çocuk babasıdır. Evi ve iş yeri Beykoz'da olup gerçek bir  “Beykoz” aşığıdır.Haluk Sert, İstanbul’da neler yaptı?Aynı zamanda inşaat yüksek mühendisi olan As Yapı Yönetim Kurulu Başkanı olan Haluk Sert, As Yapı olarak 2008’den beri Galata bölgesinde de çok sayıda bina yeniledi. Bölgede Nar Pera Otel, Galata Hotel ve Nar Galata Hotel gibi çok sayıda otel yaptı. Haluk Sert, As Yapı ile Gold mağazalarını inşa etti. 


Haluk Sert, Barnathan Apartmanı’nı ne yapacak?


Haluk Sert, Galata’daki eski binaları otele çevirdiklerini belirterek, bu projelerden birinin ise Barnathan Apartmanı olduğunu söyledi. Sert, 41 hissedarı olan binayı uzun uğraşlar sonunda satın aldıklarını anlatarak, ”Binayı 4.5 milyon dolara aldık. Barnathan bölgede yaşamış zengin bir aile. Bu bina en önemli apartmanlardan biri. Hindistan’ta yaşayan ve Barnathan ailesine mensup biri burayı almak istedi ama satmadık. Binayı renove ediyoruz. 65 odalı otel yapıyoruz. Proje onay bekliyor” dedi.


Milliyet Gazetesi’nin haberine göre; Beyoğlu Piyalepaşa’da bir arsa satın aldıklarını, inşaatın kabasının yarıya geldiğini belirten Sert,  Feriköy’de bir mahalleyi dönüştürmek için harekete geçtiklerini söyledi. Bölgede 3.5 yıldır uğraştıklarını ve anlaşmaları bitirmek üzere olduklarını vurgulayarak, “150 kişiyle anlaştık. Bu bölgede eski binaları yıkıp yerine çok nitelikli bir proje hayata geçireceğiz” diye konuştu.Haluk Sert, Feriköy ve Maslak’ta neler yapacak?Emlakkulisi.com’da Şengül Kırmızıtaş imzasıyla 2 Ekim 2013 tarihinde yayınlanan habere göre; Beyoğlu Look projesinin lansmanında konuşan As Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Sert, lansmanda 2 yeni proje haberi daha verdi. Projelerden biri Feriköy’de diğeri ise Maslak’ta yer alıyor…


Nar Yatırım ve As Yapı ortaklığında Beyoğlu’nda Piyalepaşa Caddesi’nde hayata geçirilen Beyoğlu Look projesi resmen satışa çıktı. 55 stüdyo, 40 adet 1+1 olmak üzere toplam 95 ofis ve 19 mağazadan meydana gelen Beyoğlu Look projesinde metrekare fiyatlar 4 bin dolar ile 4 bin 500 dolar arasında değişiklik gösteriyor. Mart 2015 yılında teslimlerin yapılması planlanan projede ortalama metrekare başına 25 dolar kira geliri vaat ediliyor. 


4 kat yer altı, zemin ve 5 kat yer üstü ve çatı katından oluşan Beyoğlu Look projesinde şu anda ilk 2 kat satışa çıktı. Projede satışlar etap etap yapılacak. 


Hem yatırımcı için hem de kullanıcı için büyük fırsat


Beyoğlu Look projesinin yatırımcısına yüksek prim kazandıracağını vurgulayan Nar Yatırım İcra Kurulu Başkanı ve As Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Sert, “Projemizin hemen yanında Hilton Otel’i yapılıyor. Yine arkamızda kentsel dönüşüm çalışmaları var. Tüm bu yatırımlar Beyoğlu Look projemizi daha da değerli yapacak” diye konuştu. 


Feriköy ve Maslak’a 2 yeni proje geliyor


Beyoğlu Look projesinin yanı sıra Feriköy ve Maslak’ta yeni yatırımlarının olacağını belirten Haluk Sert, “Her 2 projemiz de kentsel dönüşüm projesi olacak. Feriyeköy projemizde yaklaşık 152 kat malikiyle anlaştık. Bu projemiz 200’den fazla konuttan oluşacak ve 2014’te duyuracağız. Maslak projemiz ise Ağaoğlu Maslak 1453 projesinin hemen girişinde yer alıyor. Burada da 54 kat maliki ile anlaşıldı. Bu projemize 2013 sonunda start vermeyi düşünüyoruz” dedi.