Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hamit Zekayi Aydeniz

E7 Grup İcra Kurulu Başkanı’dır. Hamit Zekayi Aydeniz, inşaat sektörüne 1986’da girdi. E7 Grup Genel Müdürü Ersin Aydeniz’in babasıdır.
Hamit Zekayi Aydeniz
E7 Grup İcra Kurulu Başkanı Hamit Zekayi AydenizHamit Zekayi Aydeniz kimdir?1966'da Gaziantep'te kurulan fabrika ile 10 yıl süreyle Türkiye'nin 4. büyük imalatçısı olarak ayakkabı sektöründe yer aldıktan sonra mutfak, inşaat, enerji, turizm ve yapı sektörlerinde faaliyet gösteren E7 Grup’un İcra Kurulu Başkanı’dır. 


Hamit Zekayi Aydeniz ismi Düzce’nin Akçakoca İlçesi’nde hayata geçirilen Sky Tower Oteli projesiyle inşaat gündeme gelmişti. Hamit Zekayi Aydeniz, E7 Grup’u ve iş hayatını nasıl anlatıyor?E7 Grup’un internet sitesinde yer alan mesaj şöyle;


“1966′da Gaziantep’te kurulan fabrika ile 10 yıl süreyle Türkiye’nin 4. büyük imalatçısı olarak ayakkabı sektöründe yer aldı. 1949 yılında ilk vergi mükellefiyetimizi aldığımız ve yedek parça işi ile başladığımız ticaret hayatımıza, 1966 yılında Gaziantep’te kurduğumuz fabrikamızda, on yıl süreyle Türkiye’nin dördüncü büyük imalatçısı olarak, ayakkabı imalatı sektöründe devam ettik. 1976 yılından 1986′ya kadar on yıllık bir süreçte ithalat ile uğraştık. 1986′dan günümüze, yaklaşık yirmi altı yılda, gayrimenkul yatırımı ve inşaat alanlarında çeşitli tecrübeler edindik. Bu zaman diliminde 5 fabrika binası ile birçok inşaat projesinin altına imza attık. 2008 yılına geldiğimizde ise 1994 yılında inşaatını da kendimizin yaptığı ve bugün idari ofislerimiz ile E7 YapıMarket Showroom ve Outlet mağazalarımızın bulunduğu binamızda, yapı malzemeleri alanında tedarikçi firma olarak hizmet vermeye başladık. 2009 yılında E7 Enerji, E7 Elektrik ve E7 Maden birimlerinin de Grubumuz bünyesinde hizmete girmesiyle, Türkiye’nin önde gelen enerji, maden ve elektrik projelerinde yer almaya başladık. E7 YapıMarket mimari proje ekibinin çağdaş ve ekonomik tasarım destekleriyle müşterilerimize farklı seçenekler ve çözümler sunduk. Gerçek anlamda bir tedarikçi firma olabilmek adına ürün gamımızı mümkün olduğunca zengin tutmaya gayret göstererek bu zenginliğe kendi markalarımız olan Sette Endüstriyel Mutfak, MessiGranit, Zimmer Armatür ve Kabin, Netz Sıva Filesi markalarımızı dâhil ederek piyasada ki yerimizi aldık. İnşaat sektöründeki deneyimlerimizi ise Sky Tower Hotel ile birleştirerek E7 Grup bünyesinde hizmete sunduk. Kurumsal kalite politikası çerçevesinde çalışan ve ülkemizde milli sermaye ile varlığını sürdüren E7 Grup; müşterilerine sunduğu hizmetlerinde prensiplerinden ödün vermeyen tarzı ile güvenilir ve yenilikçi bir müessese olarak markalaşma yoluna devam etmektedir. Sorunlara çözüm üretmek için çalışan ve aldığı uygulanabilir kararlar doğrultusunda her zaman değişik fikir ve önerilere açık bir firma olarak; “7E” prensiplerimiz ile farkımızı hissettirmeye devam ettirmekteyiz. Eğitimin önemini kavramış ve ona gereken değeri veren bir kurum olarak; hem tüm birimlerimizde çalışan ekip arkadaşlarımıza hem de sektörde yer alan emekçilere kendilerini geliştirme olanakları sağlayan eğitim programlarımız ve kalite sistem danışmanlığımız ile daha nice başarılara imza atmaya ve sizlerden de gereken desteği alarak, sektörde hizmet vermeye kararlıyız.”Hamit Zekayi Aydeniz hangi haberlere konu oldu?5 YILDIZLI “MÜTEDEYYİN” OTELİ (Ekonomisttürk, Eylül 2012)Tertemiz denizi, pırıl pırıl plajları ve sıcacık insanları ile “Karadeniz’deki Bodrum” olarak tanımlanan Düzce’nin Akçakoca ilçesi, ilk defa 5 yıldızlı bir otele sahip oldu.


Toplam 60 milyon dolara mal olan “Sky Tower Oteli” daha inşaat halindeyken Suudi Prensi Musa El-Musa tarafından gezilen otel A’dan Z’ye kaliteli malzemelerle inşa edilmiş. Bir sarayı andıran otelde herşey “mütedeyyin” (dindar) insanların rahatı ve huzuru için düşünülmüş.


Bahçe ve çevre düzenleme çalışmalarının devam ettiği 19 katlı, 35 bin metrekare kapalı alanlı 189 oda ve 650 yatak kapasiteli oteli 15 ay gibi kısa sürede hizmete açan E 7 Şirketler Grubunun İcra Kurulu Başkanı 52 yaşındaki Hamit Zekai Aydeniz ile görüştük.


Gaziantep’de 6 çocuklu bir ailede dünyaya gelen Aydeniz, çalışma hayatına ayakkabı üreticiliği ile başlamış. 1977 yılında da ailesi ile birlikte İstanbul’a göç etmiş. Merter’de Oto Yedek Parca ticareti yaparken, tekstil sektörüne de geçip, yıllarca büyük bir firmaya fason üretim yapmış. 


Aydeniz’in şimdi, E7 adını verdiği şirketler grubu ve yaklaşık 500 çalışan personeli var.


Çalışanlarına bir arkadaş gibi yakın davranan Gaziantepli işadamı;


“Aile olarak, bugüne kadar tüm kazancımızı yatırıma dönüştürdük. Yeni insanlara ekmek vermekten her zaman mutluluk duyduk. Halen Yapı Market, Enerji, Mühendislik Proje ve Taahhüt, Maden, Endüstriyel Mutfak, Turizm ve Medya alanlarında çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diyor.


Böyle bir yatırım için neden Akçakoca’yı seçtiğini sorduğumuzda şu cevabı alıyoruz;


- Akçakoca; İstanbul’a 243, Ankara’ya 275, Bursa’ya 263 ve Eskişehir’e 300 km  mesafede bulunuyor. Bu da, ülke nüfus yoğunluğunun neredeyse tam ortası anlamına geliyor. Böyle bir merkezde, SPA ve Kongre Turizmine hizmet verecek bir tesis yaparak turizm sektörüne girmek istedik.


Bu kadar çok paranın harcandığı otelinizde neler var?


- Neler yok? diye sormuş olsaydınız, “Yok yok” derdim SPA ve Kongre Turizmi konularında iddialı otelimizde, bin 658 metrekarelik kadınlar için, bin 428 metrekarelik erkekler için SPA merkezlerimiz bulunuyor. Bu merkezlerimizde ayrı ayrı, havuzlar, hamam, sauna, masaj salonları, kar, buhar ve buz terapi odaları, şok havuzları macera duşları, tuz odası, özel duşlar, bakım merkezi, güzellik merkezi, jakuzi ve tuz havuzları, fitness salonu ve ayrıca vitamin barları var. 


Yine 410 metrekare büyüklüğündeki kral dairesinde 2 misafir odası, bir yatak odası, hamam, sauna ve çalışma odası bulunuyor. Bunun yanı sıra, 6 VIP suit, 104 suit, 2 VIP SPA odamız, İtalyan, Balık, Sahil ve Alakart Restoranlarımız, 320 kişi kapasiteli açık büfe hizmeti veren restoranımız mevcut.
Peki ya kongre turizmine yönelik ne var?


- Bu konuda bölgenin kongre turizm merkezi olmak istiyoruz. 680 kişi kapasiteli kongre salonumuzun yanı sıra toplantı yemeklerinin yapılabileceği 4 ayrı salonumuz daha var. 17 bin metrekarelik bahçemizde ise 3 havuz ve Aqua Parkını müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.


SPA salonlarında “haremlik-selamlık” uygulamasından yola çıkarak otelde içki olup olmadığını merak ediyoruz. Zekai Aydeniz tebessüm ederek şöyle konuşuyor;


- Otelimize içkiyi sokmak istemedik. Daha çok “Mütedeyyin” (Dindar) insanlarımızın gelebileceği rahat ve huzur dolu saatler geçirebileceği bir ortam yaratmayı amaçladık. O yüzden 300’er kişilik kadınlar ve erkekler için de iki ayrı mescid bile düşündük. Hamit Zekai Aydeniz, Samsun ve Trabzon'a 5 yıldızlı otel yapacak! (Emlakkulisi.com, Ağustos 2012)


Ege ve Akdeniz'deki turizm bereketinin Anadolu ve Karadeniz'e yayılmaya çalışıldığı dönemde Gaziantepli işadamı Hamit Zekai Aydeniz, Düzce'nin Akçakoca ilçesinin ilk 5 yıldızlı oteli olan Sky Tower Otel'i turizme kazandırdı

60 milyon dolarlık yatırımla inşa edilen otel, 35 bin metrekare kapalı alanı, 17 bin metrekare bahçesi ve denize sıfır özelliğiyle dikkat çekiyor.


189 odaya sahip Karadeniz Bölgesi'nin en büyük ve en donanımlı turizm tesisi özelliğine sahip otelde 104 adet junior süit, 6 adet VIP süit, 2 adet VIP Tvmv Spa Odası olmak üzere, 550 yatak kapasiteli toplam 189 oda bulunuyor. Otel Ramazan Bayramı'nda hizmete girecek. Otelin sahibi Aydeniz, Karadeniz'e 5 yıldızlı bir otel kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Ege ve Akdeniz'in turizme doyduğunu anlatan Aydeniz, Karadeniz'deki turizm potansiyelinin günden güne arttığını ifade etti. Karadeniz'deki yatırımlarının süreceğine vurgu yapan Aydeniz, Samsun ve Trabzon'a da 5 yıldızlı oteller yapmayı hedeflediklerini belirtti. Aydeniz, "Akçakoca'daki otel yatırımlarımızın ilk halkası oldu. Sahil şeridini devam edeceğiz" diye konuştu.Hamit Zekayi Aydeniz ve E7 Grup iletişim bilgileri nelerdir?Adres: Değirmenbahçe cad., Basın Ekspres Yolu, Asena sk.No:5 Çobançeşme/Bahçelievler/Istanbul


E-Posta: info@e7grup.com


Telefon: 0 212 579 70 79


Fax: 0 212 540 71 49


Web Adresi: e7grup.com