Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hanifi Mutlu kimdir?

Türk seramik sektöründeki her türlü seramik kaplama malzemeleri üreten kuruluşları aynı çatı altında toplayan Seramik Kaplama Malzemeleri Üreticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Mutlu kimdir?


Hanifi Mutlu kimdir? Türk seramik sektöründeki her türlü seramik kaplama malzemeleri üreten kuruluşları aynı çatı altında toplayan Seramik Kaplama Malzemeleri Üreticileri Derneği (SERKAP) yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanı’nı seçti. 


SERKAP’ın 2015-2017 dönemi Yönetim Kurulu’na, Yüksel Seramik markasını da bünyesinde barındıran Mutluhan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Mutlu başkanlık edecek. Hanifi Mutlu kimdir?


Hanifi Mutlu kimdir?

Hanifi Mutlu, 1951 Elazığ doğumlu. Mutluhan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Mutlu, daha eğitim yıllarında başlayan iş hayatına bugün şirket yönetiminde olan oğulları ile devam ediyor.


Yüksek lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi’nde tamamlayan Hanifi Mutlu, Mutluhan Holding bünyesindeki otomotiv, inşaat, turizm, sanayi, teknoloji, enerji gibi sektörlerde faaliyet gösteren 11 şirketin kurucusudur. 


İş dünyasına Mutluhan Otomotiv olarak başlamış ve Honda markasının Türkiye’de ilk tek yetkili satıcısı olmuştur.