Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Harmandere Sosyal Konutları’nda 2. etap inşaatı başlıyor!

Harmandere’de modern ve depreme dayanıklı kentleşmeyi sağlamak üzere Pendik Belediyesi tarafından yürütülen yoğun çalışmalar neticesinde problemli parsellerin tapu sorunu çözüldü. Harmandere Sosyal Konutları’nda 2. etap inşaatı başlıyor..


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Harmandere’de  modern ve depreme dayanıklı kentleşmeyi sağlamak üzere Pendik Belediyesi tarafından yürütülen yoğun çalışmalar neticesinde problemli parsellerin tapu sorunu çözüldü. 


Hissedarlar arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle riskli yapılarını yenileyemeyen  55  vatandaşın tapusu farklı bir parsel üzerinde toplanırken,  daha önce  yapılan imar uygulamasıyla tapuları farklı parselden verilen 19 vatandaşın tapusu da binalarının bulunduğu parsele taşındı. Ayrıca 25 hak sahibiyle de kentsel dönüşüm kapsamında yeniden  yapım süreci için mutabakat sağlandı. Böylece 100’e yakın riskli yapıda dönüşümün önü açıldı.

 

Gecekondular için lüks sosyal konut

 Bölgede bulunan 164 gecekondunun dönüşümü ise  Pendik Belediyesi tarafından inşa edilen lüks sosyal konutlarla gerçekleştiriliyor. Harmandere Mahallesi’nde  inşa edilen yüzme havuzlu sosyal konutların 1. etabı tamamlandı. Sosyal donatı alanlarıyla son derece lüks olarak inşa edilen  üç blokluk projedeki   96 daireden 70’i  gecekondu sahiplerine teslim edildi.  Kalan 26 dairenin tahsis işlemleri ise devam ediyor.

 

Harmandere Sosyal Konutları’nda 2. etap başlıyor 

Mülkiyeti imar planlarına göre yol, park gibi donatı alanlarında ve diğer kamusal alanlarda kalan gecekondu sahiplerine yönelik sosyal konutların 2. Etabının inşası da yakında başlıyor. 120 daireli sosyal konutların ihale işlemleri tamamlanarak yer teslimi yapıldı. Bu  projenin tamamlanmasının ardından Harmandere’deki  68 gecekondu sahibi daha dairelerine kavuşacak.