Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hasan Ergene kimdir?

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene kimdir? Hasan Ergene bugüne kadar hangi işlere imza attı?


Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene özgeçmişini şu şekilde anlatıyor; "20 Şubat 1970 doğumluyum. Babam Mehmet ERGENE Soma  Nakliyeciler Kooperatifin ortaklarından, annem Habibe ERGENE ise ev hanımıdır.  Sevda ve Saliha adında benden küçük iki kız kardeşim vardır.

              

Babam Nakliyeciliğin yanı sıra  çiftçilikte yapardı. Genellikle pamuk ekerdik. İlk ve Orta Okulu Bölcek’te  okuduktan sonra 1986 yılında Bergama Endüstri Meslek Lisesi Tesviye bölümünden  mezun oldum. Aynı yıl Yıldız Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi  Elektrik Mühendisliği bölümünü kazandım. 1991 yılında mezun olduktan sonra aynı  yıl Yedek Subay Olarak askerlik görevime başladım. 


4 ay İzmir Narlıdere  istihkam okulunda eğitimden sonra kalan askerlik süresi boyunca KKTC Girne’de  asteğmen olarak görev yaptım.Askerlikten sonra 1992 yılında Soma’da kendi işimi  kurdum ve serbest elektrik mühendisi olarak çalışmaya başladım. 1994 yılından  2004 yılına kadar Elektrik Mühendisleri Odası Soma İlçe Temsilciliği görevini  de yürüttüm. 1995 – 1999 arasında Celal Bayar Üniversitesi Kırkağaç Meslek  Yüksek okulunda Mesleki dersler verdim. 1998 yılında Zeliha Koyutürk’le  evlendim. Eşim Soma’nın eski esnaflarından Recep KOYUTÜRK’ ÜN kızıdır. 1999  yılında oğlumuz Mehmet, 2001 yılında kızımız Zülâl dünyaya geldi.

          

Siyasete  1992 yılında Fazilet Partisi İlçe Teşkilatında Yönetim Kurulu üyesi olarak  başladım. 1999 yılı yerel seçimlerinde aynı partiden Belediye Meclisine  seçildim. 5 yıl mecliste Fazilet Partisi, bağımsız ve Saadet Partisine kayıtlı  olarak görev yaptım. 2004 yılında Ak Partiye katıldım ve Belediye başkan adayı  oldum. 2004 yılı Nisan ayından bu yana Soma Belediye Başkanı olarak görev  yapmaktayım. "

Önerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları