Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hasan Serdar Nalbantoğlu kimdir?

Mimar Hasan Serdar Nalbantoğlu vefat etti. Peki, Mimar Hasan Serdar Nalbantoğlu kimdir? Hayatı boyunca hangi işlere imza attı?


Hasan Serdar Nalbantoğlu, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunudur. Hasan Serdar Nalbantoğlu, HSN İnşaat & Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanıdır.


Hasan Serdar Nalbantoğlu'nun 1976 yılında başladığı mimarlık çalışmaları sonucu; iç mimarlık, mimarlık, taahhüt ve müteahhitlik çalışmaları şirketi ve mimarlık hizmetlerini aşamalar halinde 35 yıllık bir süreç içinde bugünkü konumuna getirdi.


Gelinen bu noktada ayrıca arsa oluşturma ve kat karşılığı inşaat yapımı süreci ile şirket hizmetlerine devam etmektedir.

 

Aynı zamanda H. Serdar Nalbantoğlu, Maltepe Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi olup, bilgi birikimi ve deneyimlerini gençler ile paylaşarak özellikle son 5 yıl içinde şirketimize ileriye yönelik bir ivme kazandırmaya çalışarak projelerine devam etmekteydi.

 

Şirket ortakları Efe Nalbantoğlu (Ekonomist – Denetleyici) ve M. Can Nalbantoğlu (İnşaat Mühendisi) şirket çalışmalarına kendi branşları çerçevesinde katkı vermektedirler.