Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hatay İskenderun Düğünyurdu AGG başvuru işlemleri!

TOKİ tarafından Hatay İskenderun Düğünyurdu Mahallesi'nde hayata geçirilen 554 adet konut; kurasız olarak satışa sunuluyor..


Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 554 adet konut; kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile satışa sunuluyor.


Projedeki daireler için başvurular 16 Ocak 2018 tarihinde başlayacak. Başvuru dönemi 29 Haziran 2018 tarihinde sona erecek. 


75 metrekare büyüklüğündeki daireler için fiyatlar 129 bin 792 TL'den başlıyor, 152 bin 317 TL'ye kadar yükseliyor.


Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin; 


- T.C. vatandaşı olması, 


- Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, 


- Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç) 


- Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır. 


- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200.-TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200.- TL olması gerekmektedir.)